Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitudott valaki gyúgyulni a...

Kitudott valaki gyúgyulni a szociális fóbiából?

Figyelt kérdés
Én amióta az eszemet tudom ilyen vagyok már ott tartok hogy egy boltba nem bírok bemenni anélkül hogy ne melegedjek ki, izzadjak le és hogy ne vörösödjek el. Nem merek az emberek szemébe nézni hogyha látok valakit csak a szemen sarkából már attól kikészülök mert azt hiszem hogy állandóan engem bámul. Néha észrevesem hogy oknélkül feszítem a lábanat vagy a kezemet ha emberekközött vagyok. Emiatt szokszor annyira magamalatt vagyok hogy az öngyilkosságon gondolkozok.

2019. szept. 24. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet gyógyulni. Csak értsd meg, h senki sem különb nálad. Miért félsz azoktól, akkk uolyan emberek, mint te? Tudom ez bonyolult, de ezen gondolkozz! :-)
2019. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam néhány cikket arról hogy a szociális fóbiához közrejatszik az agyban rendellenesen működő stressz hormonk képződése amik sokszor csak gyógyszeresen kezelhetőek.
2019. szept. 24. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Én nekem más fajta pszichés betegségem van, de hiszem, h nem csak a gyógyszer a kiút. Az elmédet kellene helyes irányba fordítani valahogyan.
2019. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kognitív viselkedésterápia is sokat tud segíteni szociális fóbia esetén. Gondolatnapló vezetése stb. Érdemes olyat keresni, aki jártas ebben.
2019. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi pontosan a gondolatnapló ?
2019. szept. 24. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Alaposan, lépésenként végig kell gondolni az adott gondolatot, hogy mennyire reális. Sokszor van, hogy adott szituációról való elképzelések félelmetesek, de ha végiggondolják őket, kiderül, hogy valójában nem is.

Régen foglalkoztam ezekkel, egy hozzáértő szakember jól el tudja magyarázni, megmutatja miképpen kell a gondolatnaplót töltögetni és végül már egyedül is fogod tudni, nagyon hasznos lesz.

2019. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszöi annak utána nézek.
2019. szept. 24. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!