Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Mentális betegségről nem kéne ugyanúgy orvosi igazolás betegállományos papír ha valaki erre hivatkozva hiányzik a munkahelyéről?

Ha valaki depresszióra hivatkozva hiányzik nagyon sokat a munkahelyéről akkor erről, mármint a mentális jellegű betegségről nem kéne ugyanúgy orvosi igazolásnak táppénzes papírjának lennie mintha (pl) influenzája lenne?

nem tisztem eldönteni valós-e a depressziója, de én azt tudom ha betegség van (mindegy mi ) és munkahelyi hiányzás együtt akkor az csak orvosi tp papírral együtt értelmezhető.

AZ úgy nem értelmezhető hogy depis vagyok semmi papírom soha nincs róla de azért nem jövök minden héten 2-3 napokat és magyarázatképp benyögöm hogy olyan depis voltam.

Nem érdekel tényleg beteg-e (szerintem nem, de azt is leszarom ha igen) én azt kérdezem hogyan lehetséges hogy egy ilyen duma (depis vagyok) minden orvosi papír nélkül elegendő minden héten 2-3 nap vagy akár az egész hét igazolására a munkáltató szemében?

Más meg egyetlen (!!) napot nem jön és leszedik a fejét hogy orvosi papír???? Hol van??

Ez meg heti szinten 3 napokat úgy január óta nem jön semmi papírja és ???

(és megelőzendő a vértrollokat:NEM Érdekel tényleg depis-e? Leszarom. Engem CSAK A papír érdekel. Ha nincs papír = NEM BETEG és PONT!!!)

okt. 17. 10:23  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Háziorvostól lehet kérni, hogy lelki okokra hivatkozva írjon ki. Max egy hónap azt hiszem, utána köteles továbbküldeni szakrendelésre (jelen esetben pszichológus, pszichiàter).

Szóval megoldható lenne a papír. Jelen esetben, feltételezem, korrekt és jó fej a munkáltató, netán vannak olyan viszonyban, hogy tudja az okokat (ez csak tipp) és leigazolja neki. Ilyen esetben nyilván nem fogja a táppénzt erőltetni.

Hogy korrekt e ez veled és más kollegákkal szemben? Természetesen nem. De sokat nem tudsz tenni.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont okt. 17. 10:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

„ korrekt és jó fej a munkáltató“

Vicces hozzászólás..... korrekt a munkáltató.

Van egy ember aki nem jön be melózni. Mindegy miért nem, de nem jön.

A munkája elvégzetlenül nem maradhat és mit tesz a főnök? Rátolja a hiányzó ember melóját arra akik ott vannak. Persze ezért ők egy fillér pluszt se kapnak, végezzék a saját melójukat ahogy eddig + még a másét is, és mindezt ingyen persze. Férjen bele a munkaidejükbe. Ha nem fér bele maradjanak ott tovább, plusz pénz az persze nincs.

Ha a meló nincs elvégezve kapják a lecseszést, ők, és nem az aki miatt az egész helyzet létrejött.

Ők melóznak más helyett, van aki zéró papírral szarik bejönni, és ki van lecseszve? Az aki bejár!

Világos.

KORREKT a főnök mi?

# 2/12Időpont okt. 17. 11:51 Privát üzenet
Az ilyen kollega minbdig hazudik. Depresszió a lóf***szt. Akkor lenne papírja is.

A válaszíró 11%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont okt. 17. 18:18 Privát üzenet
általában titoktartás van itt, szóval még a szüleidnek sem kell tudni róla

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont okt. 17. 20:05 Privát üzenet
A mentális betegségeket nem szokás nagydobra verni. Aki ilyenben szenved, az inkább titkolni próbálja, nemhogy még erről hozzon igazolást..

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont okt. 17. 20:34 Privát üzenet

1. Miért nem a főnöködet kérdezed?

2. Maradj otthon pár napot, aztán nyögd be te is papír nélkül, hogy depis voltál.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont okt. 17. 21:30 Privát üzenet

" Maradj otthon pár napot, aztán nyögd be te is papír nélkül, hogy depis voltál."

(Ál)naiv.

Ha a kérdező nem csókos puncsos a főnöknél őt kirúgnák ezért.

Egyeseknek a Gellért hegy is jár másnak a vakondtúrás se.

Így korrekt egy munkahely.

# 7/12Időpont okt. 18. 08:03 Privát üzenet

". Aki ilyenben szenved, az inkább titkolni prálja, nemhogy még erről hozzon igazolást.."

És akkor mivel igazolja a hiányzását ha nincs papír róla? Ha nem szabadság és orvosi papír sincs, akkor mi a hiányzás indoka? mert egy normális munkahelyen ez a két ok lehet indok távollétre.

# 8/12Időpont okt. 18. 08:05 Privát üzenet

Háziorvossal kiiratja magát pl. hasmenéses-hányós vírussal, vagy bármi mással.

Vagy szabadságot vesz ki valami hihető indokkal. Persze, ezeket nem lehet rendszeresen eljátszani.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont okt. 18. 10:28 Privát üzenet

"Háziorvossal kiiratja magát pl. hasmenéses-hányós vírussal, vagy bármi mással."

És ez meddig működhet a kérdező által leírt időkeretben?

Mert a kérdező ezt írta:

"Ez meg heti szinten 3 napokat úgy január óta nem jön semmi"

Tehát jan óta vagyis 10 hónapja heti szinten napokat nem jön. Mely háziorvos lenne hajlandó ezt falazni neki? Egyik se. A praxisával sőt a börtönnel játszana az a háziorvos.

# 10/12Időpont okt. 18. 11:21 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hiába iszok meg két felest ugyanúgy gátlásos maradok. Mi a bajom?
Egyetemi kollégiumi jelentkezésre a feltöltendő dokumentumokat ha lefényképezem telefonon ugyanúgy elfogadják mint ha scannelve lenne?
Diákigazolványt intézek, addig is kaptam egy 2 hónapos igazolást, azzal hogy utazhatok vonaton? Ugyanúgy jár az 50% kedvezmény mint a diákra, vagy csak a 33% mert 26 év alatti vagyok?
Tejmentes étkezésnél óvodában kell minden évben új igazolás, vagy ugyanúgy kapja ahogy tavaly? Csak tavasszal vinném vissza orvoshoz, amit tavaly kaptunk papírt az leadtam az...
Az általános iskolai 3 szülői igazolás az ugyanúgy él a középiskolákban is? (lent)
Kettős igazolás hogy működik? Férfi ifjúsági kézilabdázó játszhat 2 külömböző megyében ugyanugy megyei kategóriában?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!