Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami hasonló homeopátiás...

Van valami hasonló homeopátiás nyugtató hatású készítmény, mint a Sedatif Pc, ami nem tartalmaz laktózt?

Figyelt kérdés

Anno szedtem azt is,nekem segített, az most mindegy, hogy placebo, vagy nem placebo hatás miatt. De azóta kiderült, hogy nem is toleràlom túlzottan a laktózt, és tudatosan kerülöm is, amennyire csak lehet.

Es mivel iszonyat stresszes vagyok, állandóan szorongok, azt érzem nem bírom és felrobbanok, kipróbálnék valami ehhez hasonló, természetes szert. Voltam orvosnál, egyéb stresszből adódó problemak miatt (gyomorproblèmák, panik erzés, a pulzusom az egekbe), es fel akart írni enyhe nyugtatót, de abban maradtunk vegül, hogy várjunk még egy kicsit ezzel, ugyanis nagyon észnel kell lennem, több dolog miatt is, nem akarom egyből ,,leszedálni" magam pont most. Ezert addig próbálkoznrk valami minel termeszetesebbel, aztan vegső soron marad az erősebb...

Ti mit ajanlanatok, vagy nektek mi vált be, ha voltatok ilyen helyzetben? (A valeriana relaxot használom, egyelőre nem erzek tőle pozitív változást)


Köszi a tanacsokat!



2019. okt. 30. 15:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, talán annyit tapasztalok a Valeriana Relaxtol, hogy könnyebben àlomba zuhanok, de érdemben nem vagyok kevésbé stresszesebb.
2019. okt. 30. 15:16
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

A homeopátiás szerek nem természetesek, felejtsd el, semmi hatásuk.

A gyógynövények inkább segíthetnek. Gondolok pl gyógyteákra, citromfű mondjuk.

Illetve a stressz okát kéne felfedezned és valahogy orvosolni. Hosszútávon az érné meg a legjobban. Ha kell kérd pszichológus segítségét is!

2019. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszod, azt hiszem akkor inkabb egy Herbáriába vezet az első utam, és kipróbálok valami jóféle gyógynövènyes teát. A stressz oka nagyon összetett nálam,az a baj, hogy en egy alapból borzasztóan szorongó szemèlyiseg vagyok, és nostanaban rá is tesz sok minden. Egyszerűen úgy érzem, soha nem lehet egy nyugodt percem, ,,állandó készenlétben" kell lennem. A pszichológus is tervben van. Anno jártam hozzá, meg jó nehany eve hasonló gondokkal, és akkor meg elég durvàn etkezesi zavaros is voltam. Ma ez mára csökkent, sőt e tekintetben tünetmentes vagyok, de sajnos a szorongad fenn maradt...
2019. okt. 30. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Szerezz egy pasit, aki szexel veled és betölti a mindennapjaidat. Akkor nem lesz időd stresszelni a semmin, hanem zoknimosáson, napi főzésen, egyéb gondokon fogod futtatni az agyadat.

Ugye tudod, hogy a pillanatnyilag szedett kémiai szerek nem oldanak meg semmit, főleg nem az életedet, vagy az élethelyzeted gondjait? Könnyű menekülés idiótává nyugtatni magadat, aztán mint egy cserép virág ülni a TV előtt vagy az ágyad szélén. Szedd össze magad, ennél többre vagy hivatott, minthogy gyógyszereket tömjél magadba és sajnálkozzál magadon! Senki nem fogja megoldani a gondjaidat, senki nem fog becsöngetni, hogy nincs itt véletlen egy problémás hölgy? Vedd a kezedbe az életed, élvezd, lásd a szép oldalát. AZ önsajnálat, a mások okolása, a stresszelés nem vezet sehova, mert így magad maradsz. Senki nem szeret egy negatív valaki mellett lenni. Ha meg ezen megsértődsz, akkor jól kitolsz a világgal ugye? Megsúgom, a világ megy tovább, azok az emberek, akik élvezik az életet, továbbra is fogják és nem törődnek veled, mint lemaradóval. Érted már?

2019. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mar ne haragudj, utolsó, de honnan tudod, hogy nincs pasim, és, hogy mi minden tölti ki a napjaimat? Tudod, épp ez az, hogy egyszerre dolgozom, tanulok, van vőlegényem, més 8. eve együtt vagyunk. Szerinted csak annak lehet ptoblémája, akinek nincs mi kitöltse a napjait? A kapcsolatommal minden rendben, és képzeld, még csak szexhiányom sincs. Szerinted egyéb teeületeken nem adódhatnak problemák az èletben? Mondjuk munkahely? Család, stb?

Mindegy, nem magyarázkodom...

2019. okt. 30. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Akkor mi a gondod? Van pasid -- szeretnek. Van munkád -- meg tudsz élni. Tanulsz -- vannak terveid a jövőre.

A stresszelés oka sokszor a megfelelési kényszer. Ne tedd. Ne felelj meg. A munkahelyi főnököd nem isten, nem kell neki hajlongani. A tanulmányaidba ha becsúszik egy rossz jegy, egy utóvizsga, hát aztán? A saját családoddal gondolom nincs gond, akkor a vőlegényed családja a ludas. Mit törődsz az anyósod nagy pofájával? Sz*rd le, mosolyogj és kész. Ha meg túl szoros a kapcsolat velük, akkor lazíts. Nem vagy köteles minden vasárnap ott enni vagy úgy tenni, ugrálni, ahogy akarják. Ha a pasiddal jól megvagytok, akkor az élet szép. Ha nem, tedd lapátra. Mit kell ezen görcsölni és tönkretenni magadat? Állj talpra, változtasd meg azt, amivel nem vagy elégedett és kész.

2019. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egy nagy bunkó paraszt vagy,minek irsz ide ha nem tudsz segiteni? Orulj neki h soha nem voltak lelki problemaid,nem kell másba is belerúgni!Akinek soha nem volt else tudja kepzelni h milyen borzasztó dolog a szorongás és igen egyedül sokszor megoldani sem lehet...úgyhogy huzzál innen a picsaba ha nem segitessz!Gyökér!

Kérdezőnek pedig: Remifemin+ tabletta,gyogynovenyes,nagyon jó és hatasos!

2021. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!