Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mennyi idő alatt hatott...

Kinek mennyi idő alatt hatott az antidepresszáns? Milyen mellékhatások voltak és meddig?

Figyelt kérdés
December 6-ára van időpontom a pszichiáterhez pánikbetegség és szorongás miatt megyek. Érdekelne, ha elkezdem a gyógyszert lehetséges, hogy karácsonyra jobban leszek?

#gyógyszer #szorongás #pánik #pánikbetegség #antidepresszánsm pszichiáter
2019. nov. 18. 10:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
2-4 hét volt, mire észrevettem valamit. De ne ugy képzeld el, hogy kitörő életkedv, hanem előtte 3 órába telt, hogy kivigyem a szemetet, aztán meg csak 1-be.
2019. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Sosem hatott pozitív módon egyik sem, pedig jópárat kipróbáltattak velem. Hónapokig kísérletezett rajtam a pszichiáter, mire végre meguntam. Az állandó álmosságérzet elviselhetetlen, hogy naponta 14 órát aludna az ember. Ez nem élet. A hidegrázás, végtaggörcsök, szexuális zavarok, hangulatingadozások, szédelgések ugyanez. Minek szedjek valamit, ami ennyi gondot okoz?

Annyira rosszak voltak a tapasztalataim, hogy inkább otthagytam az egészet és elkezdtem változtatni a gondolkodásmódomon. Ha ez az álomkóros szenvedés az alternatíva, inkább nem kérek belőle.

Hülye voltam mert azt hittem, majd a bogyók helyrehozzák az életem. Dehogy hozzák, inkább csak azt hiszi az ember, hogy akkor nem kell megoldani a gondokat. De meg kell, csak a bogyók mellett még sokkal nehezebb és ha mások tudják hogy szedsz valamit, még elmebetegnek is tartanak, amitől még jobban befordulsz.

Neki kell menni a problémáknak és sorban megoldani őket. Nem leszedálni magad.

2019. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Sajnos a gyógyszeripar találta ki hogy

Erre a betegségre legyen gyógyszer

De ezek nem azok csak mérgek

Nézd meg a videót a YouTube on

A pszhiatria igazi arca címmel

Hosszú de megéri én is szedtem

De már nem hiszek benne

Jobbulást gyógyszer nélkül

2019. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Édesanyám 20 évig volt pánikbeteg, neki 2 hónap alatt segített a gyógyszer és azóta sincs problémája. Sajnos én is próbáltam már mindent. egyébként jókedvű és tevékeny vagyok, csak éjszaka sokszor 160-as pulzusra ébredek, illetve néha napközben is előjön ez a tünet, szorongás kíséretében, szédülés, ájulásérzés stb. sajnos elviselhetetlenek a hirtelen rosszullétek. Nálam a rohamokat kellene megelőzni. Ahogy pl: az epilepsziás is hirtelen rosszul lesz.
2019. nov. 18. 12:08
 5/26 A kérdező kommentje:
Illetve a második hozzászóláshoz írnám, hogy én két éve vagyok folyamatosan rosszul, értsd nappali szédelgés, állandó hidegrázás, rossz közérzet, magas pulzus, szorongás, halálfélelem, kéz-láb - arc zsibbadás, és előtte sosem voltam ilyen. Már megpróbáltam mindent ezek ellen a vegetatív tünetek ellen, de eddig semmi nem használt és sokan írták, hogy nekik segített a gyógyszer, ezért gondoltam végső elkeseredésemben, hogy megpróbálom, mivel van egy 3 éves kisfiam és nem mindegy hogy érzi magát az ember, vele akarok foglalkozni, időt tölteni, programokat csinálni stb, de ezt így nem lehet sajnos, ha a rosszullét állandó.
2019. nov. 18. 12:22
 6/26 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segitett a gyogyszer, nem tuntek el teljesen a szorongasos tunetek, inkabb csak csokkent az intenzitasa es sokkal-sokkal ritkabban tor ram. Minel tobbet agyal az ember ezeken a szorongasos dolgokon, annal rosszabb. Ki kell zokkenteni ilyenkor az embernek magat, ha rator a rosszullet. Nekem volt, hogy elkezdtem ugralni, tancikalni, nevetni, nyujtozkodni, setalni, de volt, hogy bedugtam a fejemet a jeghideg viz ala (ez a leghatasosabb egyebkent, ha a kezemet dugom hideg viz ala is sokat segit). Mindegy igazanol mit csinalsz, csak tereld el a figyelmedet, el is mulik, de legalabbis lecsokken a rosszullet merteke.
2019. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Utolsót kérdezném, hogy mióta szedsz gyógyszert és milyet? Mellékhatások jelentkeztek? Mennyi idő után kezdett alábbhagyni a szorongás és a rohamok?
2019. nov. 18. 13:19
 8/26 anonim ***** válasza:
2 éve szedem, de csak hízok tőle, semmit nem hat.
2019. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

12.52es vagyok.

Masfel eve szedem, fel szem Escitilt szedek, plusz melle 0,25mg Xanaxot. Nekem kb az elso par nap volt rossz, bar mondhatni, hogy az elso masfel het, mert elkezdtem szedni 3-4 napig negyed szemet, utana emeltem fel szemre orvosi utasitasra, szoval lehet hozzaszoktam volna hamarabb, de addigra emelve lett az adag. Felerosodott a szorongas, azt ereztem, hogy nagyon nagy baj van, de nem tudtam megmondani, hogy micsoda. Sokat segitett itt is a figyelem elterelese, panikrohamom nem volt mar ekkor sem. Utana eltuntek ezek a kezdetleges rosszulletek, jott a libido-problema egymagaban es kb 2-3 honap mulva kezdtem erezni a jotekony hatasat, a libidom is helyreallt. Visszatert a jokedvem, volt kedvem koran kelni, minel kevesebbet aludni, tevekenykedni, elmaszkalni. Igazabol kicsit kezdtem depisse valni a panik miatt, elegge bezarkoztam es nyaldostam a sebeimet, azert dontottem a gyogyszer mellett, hogy ne essek bele megjobban a sajat godrombe. Azota ezek a hatasok termeszetesen csokkentek, de rossz visszagondolni, hogy a gyogyszer elott alig vartam, hogy vege legyen a napnak, aludhassak, fekudhessek. 22 eves lany vagyok.

2019. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

*A felreertesek elkerulese vegett...

Az elso 1-2 hetben voltak eros kellemetlen mellekhatasaim, az ezt koveto 2-3 honapban nem volt semmilyen, mintha nem is szednem, se kitoroen jol nem voltam, se nagyon rosszul, es ezutan kezdte kifejteni a hatasat, 2-3 honap mulva kezdtem el javulnk, viszont ott meglepoen gyorsan.

2019. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!