Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért izgulok folyamatosan?

Miért izgulok folyamatosan?

Figyelt kérdés
Már évek óta folyamatosan ott van az az érzés, amit valaki pl akkor érez, ha első randira megy, vagy vizsgáznj stb. Na nekeme ez megállás nélkül. Nem feltétlen olyan nagy méretű az izgalom, de folyamatosan jelen van és nem emlékszem, hogyaz elmúlt években ez bármikor elmúlt volna akár egy percre is. Akkor is izgulok, ha amúgy nemtudok semmi olyanról ami miatt kéne. Nem értem hogy mitől van. Az tény, hogy az átlagnál izgulósabb vagyok. Pl érettségi vizsgáknál volt hogy elzsibbadtak ugy a kezeim az izgalomtól, hogy alig birtam őlet mozgatni stb. De még ha csak a buszra szállok fel én azon is izgulok. De mikor nincs semmi, ami miatt kellene, akkor miért?
2019. nov. 23. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Generalizált szorongás. Keress föl egy pszichológust
2019. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elso tokeletes valaszt adott, ue. a velemenyem.
2019. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ezt hogy mondanám el a szüleimnek, hogy én Piszchológushoz megyek, szerintem nagyon szégyellnék, hogy a fiúknak oda kell járni. Nekik nem beszéltem még erről soha, mert nem lehet velük ilyesmit megbeszélni, de mivel nem sűrűn megyek sehova itthonról biztos hogy tudni akarnák hova megyek, hazudni meg sose tudtam.
2019. nov. 23. 15:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a válaszod is csak megerősíti amit elöttem írtak. Most gondolj bele. Miért izgulsz ha a szüleiddel akarsz beszélni. Van rá okod? Nincs. Tehát akkor?...
2019. nov. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Felesleges ilyen kérdéseket feltenni, ezekkel ő is tisztába van. Tudja, hogy nincs oka izgulni, mégis izgul, pont ezért van szorongásos betegsége.

Ebből nem lehet kigyógyulni észérvekkel.

2019. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem észérvekkel akarom kigyógyítani, csak próbálok rávilágítani, hogy igenis segítségre van szüksége. Akár elismeri magának, akár nem.

Ezt nem tölünk fogja megkapni, ezért első körben talán a szüleivel kéne megbeszélni a dolgokat. Nem kész tények elé állítani őket, hogy apa, anya, képzeljétek kezelésre járok.

2019. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!