Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnek fuggetlenedni...

Hogyan tudnek fuggetlenedni anyamtol?

Figyelt kérdés

Szorongok, stresszelos vagyok, panikrohamjaim is voltak evekkel ezelott, masfel eve szedek is antidepresszanst meg nyugtato kombot, de minimalis dozist. Mostanaban viszont rosszabbul erzem magam. Sok feszultseg gyult fel bennem, es ugy nez ki nem birom ezt leadni, talan ez lehet a gond. Kulso szemlelok szerint most csapodik le rajtam anyam hulyesege.


Konkretan apa nelkul nottem fel, anyamat se surun lattam, engem mamam nevelt egeszen 14 eves koromig, utana nagyobb varosba koltoztem anyammal es az akkori parjaval. Megszuletett ocsem, es mikor 19 lettem folyamatosan azt kaptam anyamtol, hogy takarodjak el otthonrol, koltozzek el, mert nem igaz, hogy nem vagyok rajuk tekintettel es rendet se rakok a szobamban. Suliztam, dolgoztam, este 8-9 kor estem haza es utana alltam neki enni meg furdeni, ami oket zavarta. Levelezon akartam folytatni a sulit, akkor a fejemhez vagta, hogy akkor megyek ahova akarok, mert o onnantol nem kapja a csaladit es az penzkieses. Ha otthon voltam akkor azt kaptam, hogy depresszios vagyok, ha elmentem baratnozni, akkor meg drogozok. Volt, hogy sirva mentem el ejszaka mikor meg nem volt fizetesem, mert 500 forintot nem adott masnapra a kajara. Borzaszto anyagias, pedig mindig meg volt mindene, volt penze, mamamek tamogattak anyagilag, mindenhogy. Mindegy, elkoltoztem. Viszont most szetmentek az elettarsaval tobb, mint egy eve, ott van a kozos gyerek, meg "nevelofateromnak" a skizofren, lerobbant anyja. Anyamat ki akarjak rakni a lakasbol, van tulajdoni resze neki is, fel is ajanlottak neki, hogy kifizetik, csak menjen onnan mert ugysem alkotnak egy part. Anyam "harcol", nem akar elmenni, normalis munkaja nincs csak reszmunkaidoben dolgozik, igy 100 ezer forintot keres osszesen, van felretett penze, de nem akarja alberletre kolteni. Allandoan azt kerdezgeti, hogy en mennyit keresek, nem mondom mar el neki, de elso alkalommal, mikor megmondtam, lenezoen mondta, hogy "ch, kis 21 eves tobbet keres, mint en".

Ott van ocsem, aki ennek az egesznek az elszenvedoje, mindent forintra pontosan felesben vesznek neki, de ha eppen nem akar az egyik fizetni, akkor a gyereknek nincs gyogycipoje, pedig rossz a laba. Leultetik a laptop ele, addig sincs vele baja.


Most attol tartok, hogy kirakjak a lakasbol oket, mert mar nagyon erik a dolog, "nevelofaterom" ugyvedhez jarkal, hogy hogyan lehetne onnan kirakni az ex elettarsat, mert a mama, akik veluk lakik haszonelvezeti joggal rendelkezik. Valoszinu ezert szorongok mostanaban jobban, mert tudat alatt bant a dolog. Hogyan tudnek fuggetlenedni?

22/L


2019. nov. 28. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom hogy szakadj le teljesen mert azért még is csak az anyád , de ezt az életet ő választotta ezt megoldani nem a te feladatod. Ha tudsz akkor csak a saját életeddel foglakozz főleg hogy 22 éves vagy, most még ki tudsz építeni mindent magadnak fiatal vagy , főleg ha van/ lesz egy párod. Az anyádnak nem kell semmit elmondanod nem is kötelezhet arra, neki van félrerakott pénze így ha akarja meg tudja oldani magának.
2019. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Atyaég, sajnálom. Aki így bánik a gyerekével, nem anya az ilyen. Én egy szót nem szólnék hozzá a hátralévő életemben. Nem érdemli meg, és te is jobbat érdemelsz.

Ha tulajdonrésze van a lakásban, nem hinném, hogy ki lehet rakni. Kiskorú gyerekkel együtt meg pláne. De ismét: nem érdemli meg, hogy te aggódj az ő lakhatásáért. Ha öcsédért aggódsz, esetleg ha van még rá lehetőség, beszélj a nagyszülőkkel róla, hátha tudnak rajta segíteni.

2019. nov. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!