Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már valaki igy?

Volt már valaki igy?

Figyelt kérdés
Sziasztok kb 1,5 hete felek nem tudok aludni. Kulfoldon dolgozom se holnap megyek haza. Csak ugy tudok el aludni ha iszom valamit.ha csak le fekszek nem tud ki kapcsolni az agyam. Egyszeruen nem megy. Ez altal nagyon eros deppresziom van es eletembe nem feltem ennyire. Ha valaki volt mar igy gyogyszerrel lehet gyogyitani ?
2019. dec. 4. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Honvágynak hívják. Gyógyszer nem segít, az viszont igen, ha minnél gyakrabban tartod a kapcsolatot az itthoniakkal (barátok, ismerősök, rokonok). Lehetőleg vizuális módon. Pl.: webkamera. És nyugodtan nyújtsd el a beszélgetéseket.
2019. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam ez akkor szokott lenni mikor megoldhatatlannak tűnő problémám van, vagy nem érzem biztonságban magam. Pl mikor egyedül vagyok a házban (néha férjem elutazik pár napra), felfigyelek a zajokra hogy vajon betörtek-e. Persze nem. Már nem dohányzok hogy azzal vesessem le a feszültséget.

Az idegen környezet is kiválthatja, ha nem ismered nagyon a nyelvet akkor pláne. Bár ezt nem írtad, de ha ismered a nyelvet jobban kismered magad mindenhol. És ha nincs ott szeretted akkor nyilvánvaló hogy mi a helyzet. Ha van, akkor csak idő kérdése és megszokod. Sokat segít a videohívás is. Van olyan családtagom akivel 2 naponta beszélek,de ha nagyon egyedül érzem magam egymás után felhívok 3 embert. Nem tudom mennyi ismerősöd van, ha nincs akkor keress kapcsolatokat, akár kolegákkal. Estefelé már kerüld a koffeint, valaki a nyugtató teára is esküszik, mondjuk nekem nem vált be. Nem mertem atatóval próbálkozni, mert korán kell kelnem a munka miatt, és félek hogy elalszok. Talán a sport is beválik. Mondjuk még ha elmész futni esténként hamarabb elfáradsz.

2019. dec. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!