Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lefekvés előtt néha arra...

Lefekvés előtt néha arra gondolok, hogy de jó, egyel kevesebbet kell már csak aludni. Miért baj ez?

Figyelt kérdés
Miért akarja mindenki megmenteni az ilyen embereket? Azt hiszik valami bajunk van. Mi alapján ítél meg valaki egy másikat, honnan tudja biztosan, hogy annak a másiknak jobb élete lesz-e később? Ha ugyanígy fog a végéig elszenvedni, mert folyton visszaesik és belefárad abba, hogy keresnie kell a boldogságot, meg KELL erőltetnie magát azért, hogy jól érezze magát, akkor nem ment semmire. Én megpróbáltam, nem egyszer, terveztem valami "jót", véghezvittem, de mindig csak mélyebbre kerültem, egyszer végleg elfogy az erőm újrakezdeni. És mi értelme mindennek, ha a végén ez az egész szenvedés a semmibe vész? Ha véletlenül eljutnék egy olyan állapotba, ahol kimondom: megérte, akkor is tudni fogom, hogy ez az egész bohóckodás csak egy illúzió.
2019. dec. 5. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem baj.
2019. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Tipikus depressziós megfogalmazás, amit írtál. Azt hiszed mások nincsenek tisztában azzal, hogy az egész emberi élet csak egy illúzió? Csak mások nem ezen agyalognak, hanem teszik a dolgukat, pontosan úgy, mint egy hangyaboly egyedei, és élik életüket, holott tisztában vannak azzal, hogy egyszer csak jön egy hatalmas láb, és széttapossa őket. Az élet pedig nem szenvedés, az élet maga az élet, amit élni kell úgy, ahogy tudunk.

Miért kellene keresni a boldogságot? Ott hever előtted. Bárki lehet boldog, bárhogyan. Vagy megfogalmaztad már magadban, hogy számodra mi lenne a boldogság? Pénz, vagyon, hatalom, család, vagy mi a bánat? Ezek egyikére sincs szükség ahhoz, hogy egy ember boldog legyen.

És ha ez megnyugtat, nem akarlak megmenteni, mert meg sem érdemelnéd!

2019. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valaki itt nagyon bölcs akart lenni.
2019. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Viszont én akkor nem értem, hogy minek írtál ide... Ha ilyen elszánt vagy, és ennyire biztos vagy benne, hogy nem lesz jobb, akkor maradj csendben. Nem azzal van a probléma, ha valaki depressziós, szorongása van, vagy bármi egyéb, hanem ez, hogy mégcsak saját magadban sem vagy hajlandó felismerni azt a puszta tényt, hogy neked szakszerű segítségre van szükséged. Ez már önzőség. Hátrahagynál mindenkit, minden hozzátartozót, mondva csinált okok miatt.. Szégyeld magad!
2019. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!