Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell nekem kevesebb alvás?

Miért kell nekem kevesebb alvás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mindig is egy night owl voltam, de egyre jobban zavar ez az egész dolog ami velem történik.

Reggel 5-6 fele kelek, utána buszozok egy órát, majd pedig elmegyek gimibe. A gimit elvégzem, utána haza ugyan így, minden zsír.

A lényeg, este 8-9 fele megyek el edzeni, nem fogyasztok semmilyen energia készítményt, pörgetôt ittam a gyors feltöltés miatt, de ez már régen volt. Hazaérek 9-10 körül, valamikor késôbb, majd pedig eszek, és lefürdök. Tökre normális 18 éves élet, nem? A baj ott van, hogy huzamosan napi 3-4 órát alszok, kialvatlanság jelei pedig nem jelentkeznek nálam. Ez mitôl van?

Persze vannak napok amikor fáradtabb vagyok, de nem iszok kávét, semmit.

Sokat sportolok, ez lehet egy ok arra hogy ilyen keveset alszok, és nem vagyok fáradt?



2019. dec. 18. 01:04
 1/2 A kérdező kommentje:
A pörgetôt hónapok óta nem használtam, egyedül fehérjét, kreatint, idônként bcaa-t szedek.
2019. dec. 18. 01:06
 2/2 anonim ***** válasza:
34%
én is így voltam anno. napi 4-5 óra alvás "elég" volt. Ha egy mód van rá, próbáld meg kialudni a 6-8 órát. Bár nem érzed, hogy szükséged van rá, mert funkcionálsz, viszont az agyadnak szüksége van rá. Szüksége van arra, hogy "rebootoljon". Ez viszont 3-4 óra alvás után kezdődik, és kell hozzá pár óra. Én a mai napig nem tudom eldönteni, hogy anno a 4-5 óra alvás volt-e az oka annak ami kialakult nálam. Nemes egyszerűséggela volt irodalomtanárom fogalmazta meg a dolgot. "Üres a tekinteted." Akkor már egy ideje éreztem ezt, és soha semmit sem fogyasztottam, ami ezt okozhatta volna.
2019. dec. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!