Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől vagyok ennyire agresszív?

Mitől vagyok ennyire agresszív?

Figyelt kérdés

Olyan semmilyen dolgokon tudok felrobbanni mint pl vidd ki a szemetet. Úgy odavágtam a kukát az aszfalthoz, hogy kitört a kereke a kukának.

Ha megkérnek valamire, ha elkezdenek magyarázni mit és hogyan kell csinálni amikor egyértelmű egyszerűen olyan haragra gerjedek, nem tudok mit kezdeni magammal...

Ilyenkor megpróbálok megnyugodni, de ha nem megy kimegyek a kertbe egy baltával és amit érek azt szétverem. Legutóbb a papucsomat vertem szét az ajtón darabokra. Összetörtem a telefonom, laptopom, tabletem. Kést átszúrtam egy fatámlás széken, szekrényemet összerugdostam.


Nagyon fura érzés. Egyik percben minden király aztán pl valaki azt mondja : legközelebb jobban figyelj oda.

És ennyi volt. Robbanok. Legutóbb 1centin múlt ne vágjak arcon valakit. Már emeltem volna a kezem, de megálltam...

Valaki help? Mitől lehet ez?



2019. dec. 18. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől. Én a sajátomat írom le, mert az pontosan passzol arra, miről te írsz: totális idegkimerültség.


Ezen felül ezer más oka lehet nálad.

2019. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Megnézium hiány?

De mi lenne ha fél keresnéd a háziorvosi, esetleg egy pszichológust? Őt szerintem jobban értenek ehhez.

2019. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Az idegrendszer megfelelő működéséhez megfelelő tápanyagok (mennyiség és minőség is számít) és elég pihenés szükségesek, ez az alap. Valami gond lehet az életmódoddal, táplálkozásoddal. Ha dühösnek érzed magad, ne apríts (max. tüzifát), hanem inkább menj el futni.
2019. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Magnézium-hiánytól senki sem lesz ennyire agresszív.


Kiégés, idegkimerültség, gyász, traumafeldolgozás - azoknak vannak ilyen tüneteik. És kettes, hidd el, kiválóan értek hozzá.

2019. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
belső feszültség okozza ezt legtöbbször. De a belső feszkót sok minden okozhatja. Kezdetnek sportot javaslok, heti 4-5x 1-2 órát. de helyette lehet fát vágni, betonozni, vagy bármi ami rohadt fárasztó.
2019. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
most úgy megnyugodtam, hogy van nálam agresszívebb állat is :)
2019. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Heti 4x edzek. Van, hogy egy nap 2x is ha nagyon kihoznak a sodromból. Normálisan táplálkozom, nincs semmilyen hiányom. Csak valamiért kattos az agyam ezek szerint.:)

22F vagyok amugy, ha ez számít valamit. Mindig hirtelenharagú voltam, de egyre durvábban az évek múlásával.

2019. dec. 18. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad akkor leszel agresszív ha valaki megmondja mit csinálj
2019. dec. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
hasonlóan dühbe gurulok sokszor én is. ilyenkor azt érzem hogy nem tisztelnek eléggé, ez az ami felidegesít annyira
2019. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem ugyanez a problémám. 3o éves nő vagyok, és nem tudom kezelni a dührohamaimat. Mindig voltak, 18-tól 2o éves koromig sűrűn, aztán évente egy-két alkalommal. Az utóbbi hónapokban a bezártság miatt (március óta én is, férjem is otthonról dolgozunk) mintha bekattantam volna. Érzem, hogy egyre jobban gurulok be, mert már sikerült legalább egy tizedmásodpercről egy másodpercre széthúznom az időt, ami alatt felmegy a cukrom, de újabban képtelen vagyok magam megállítani, és ütök-vágok, amit csak érek.Én többnyire akkor gurulok be, ha azt érzem, hogy elhanyagolhatak, nem vetek figyelembe vagy pedig elvették tőlem a döntési vagy a cselekvési jogot. Van hozzá egy helyes gyerekkori molesztálós sztorim is, szóval nem csodálkozom rajta, hogy van ez a problémám, az a bajom inkább, hogy hogyan jöhetett vissza, amikor mindent jól csináltam. Az a tapasztalatom viszont, hogy addig kell próbálni visszafogni magad, amíg nem sikerül. Akármilyen hülyén hangzik is, először így sikerült megállítanom a rohamokat, és semmi más nem használt. A meditációt viszont ajánlják, nekem eddig még nem volt türelmem hozzá.
2020. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!