Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan 5 éves gyereknél, aki 3...

Olyan 5 éves gyereknél, aki 3 hónappal később lesz 6 éves a 82-es Binet teszt eredmény jónak számít vagy nem?

Figyelt kérdés
Bevallom ez az én eredményem volt 1993-ban amikor 6 éves voltam és iskolaérettségi teszten ezt az eredményt kapták az engem vizsgáló pszichológus és egy másik szakértő és eszembe jutott, hogy itt is megkérdezem, mert nagyon érdekel erről a mások teljesen őszinte véleménye, már csak azért is, mert nálam tervben van hogy megházasodom és reményeim szerint lesznek gyermekeim és főleg az ő lehetséges jövőjük miatt ;-) :-)

#iskolaérettség #Binet-teszt #Iskolaérettségi teszt
2019. dec. 19. 22:30
 1/3 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem előbb kapnál választ a "Gyerekvállalás, nevelés kategóriában. Szerintem.
2019. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ez alapján azt jelenti, hogy gyengébb voltál, mint a kortársaid átlaga. (100= átlag)

De ez csak egy teszt, addig gondolod komolynak, amíg más tesztekkel nem ellenőrzöd, esetenként jelentős az eltérés. Az ilyen korú kisfiamnál mértek 80 és 119-es IQ-t is különböző pszichológusok különböző tesztekkel. Van egy maximum, aminél többet nem nagyon lehet mérni (hacsak nem betanulja a feladatsort, de az már csalás), és van egy csomó oka, ha nem ennyi, pl. pillanatnyi vagy tartós figyelemzavar.

2019. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első válaszolótól elnézést kérek, de amikor kiírtam ezt a kérdésemet siettem jól választani a kategóriák kö9zül és ezek szerint nem sikerült, de hát van ilyen és a második választ köszönöm szépen, mert így legalább ezt is megtudtam és majd igyekszem olyan valódi felnőtteknek szóló intelligencia-tesztet találni aminek a kitöltése után nem kell külön fizetni azért hogy megtudjam az eredményét és persze nem ártana ha sikerülne megtudnom, hogy mennyi az átlagos érték és én hol helyezkedem el ahhoz képest ;-) :-)
2019. dec. 21. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!