Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha szomorú vagyok?...

Mit tegyek, ha szomorú vagyok? Rövid sztori, leírás. Összetett kérdés, elég komoly.

Figyelt kérdés

Ez nem egy egyszerű helyzet. Szomorú vagyok, mert fél év telt el és én máris elfáradtam a tanulásban. Tudni kell, hogy egy nagyon jó tanuló vagyok, amire szükségem van, mert pszichológus szeretnék lenni, bár már abban sem vagyok biztos. Fél évig mindennap minimum 3 órát tanultam, de általában többet, sőt volt egy nap amikor hatot. Még van egy hét a suliig, de félek. Úgy érzem a barátaim, nem is azok és az legjobb barátnőmmel összevesztem, mert újra nagyon rossz kedvem van. Volt egy hét, amikor mindenért hálás voltam és volt önbizalmam is, meg mindenkinek segítettem, ahogy csak tudtam. Boldog voltam. Egy hét múlva azonban visszatért a rossz kedvem és a körmeimmel szokásom szerint véresre karmoltam az alkaromat. Mindig így vezetem le dühömet. Tudom, hogy rossz szokás, sőt borzalmas, de semmi nem segít, csak ez.

A kérdésem pedig az, hogy egész szünetben csinálok valamit, hogy elfelejtsem mi a valóság. Hogy összevesztem az egyetlen emberrel, aki fel tud vidítani, hogy a szünet végén 3 napot végig fogok tanulni, de úgy érzem, nem vagyok rá képes, így nem tudom mi lesz velem a jövőben. Egy évvel ezelőtt nem érdekelt, mert akkor volt, hogy olyan mélyen voltam, hogy azt gondoltam nem is lesz jövőm. Addigra valószínűleg halott leszek. Legalábbis akkor ezt hittem. Ma már nem így gondolkozom, de továbbra sem látok boldog jövőt. Szóval, a lényeg hogy minden este órákig sírok. Mert egy szar vagyok. Hülye, ahhoz hogy pszichológus legyek és lusta ahhoz, hogy eleget tanuljak. Már elfáradtam és nem tudom rávenni magam, hogy újra neki vágjak és még egy fél évig tartsam az átlagom.

A kérdésem véglegesen: Mit tegyek, hogy ha kilépek az álomvilágomból és szomorú leszek? Hogyan hozzam rendbe magam? Pszichológusról, terapeutáról szó sem lehet. Anyám nem engedi meg, apámnak meg nem merek beszélni róla. Tudom, hogy anya nem érti meg már próbáltam többször is. Azt mondja csak túlreagálom és már kezdem elhinni, hogy igaza is van.

Bocsi, ha hosszú lett. (éjfél után írtam és előtte ittam egy kicsit, most meg nem tudom már átnézni)

16/L



2019. dec. 29. 10:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Figyelj 62%-os. Érzem, hogy segíteni akarsz, de egy ilyen periódusnak szinte soha nem egy oka van. Másrészt pedig itt nem csak az okok fontosak hanem a megkűzdési módszerek, amelyek hiányoznak neki. ( nem tűnt fel? önsértés, alkohol, valóságból menekülés) Nem tudom te tanultál-e valaha pszichológiát, de légy szíves ne próbáld lebeszélni a segítség kérésről, mikor az alapján amit írt öngyilkos gondolatai is voltak. Ez nagyon nem felelős viselkedés. Igenis amikor már ilyen rossz a helyzet nem fog a te pár felszínes ( nem azért felszínes, mert te az lennél, hanem mert nem ismerjük az egész helyzetet,az életét családi helyzetét) tanácsod segíteni neki érdemben. Főleg ha ilyen kinyilatkoztatva közlöd. Lehet tanácsolni, de óvatosan és mindenképpen a segítség irányába terelni az illetőt.
2019. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mondd csak, ha pszichológusnak készülsz, nem gondolod, hogy az egyik legrosszabb dolog, amit egy potenciális páciens tehet az, hogy nem kér segítséget?

Nem kell anya engedélye hozzá amúgy, fogod magad, és elmész, ha szeretnél. Szerintem is el kéne menned.

Nem az állapotodat reagálod túl, hanem a tanulást, épp ez a probléma. A napi 6 óra tényleg kicsit sok, de ennek rengeteg oka lehet. Ha nem érdekel az anyag, ha felesleges lexikális tudással tömnek, ha hiányosan magyarázzák el az anyagot, ha rosszul érzed magad, ez mind-mind megnehezítheti a dolgod.

És, ha hajlandó vagy napi 6 órát tanulni, fenét vagy te lusta. :) Aggódsz a jövődért, és felismerted, hogy problémába ütköztél, szintén nem a buta emberek jellemzője. Hidd el, nem a személyeddel van a probléma.

2019. dec. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11. Igen tanultam pszichológiát, sőt még szigorlatoztam is belőle. Én is jártam különböző problémákkal pszichológushoz. A személyes tapasztalatom hogy a baráti, normális családi kapcsolatok többet érnek. Nekem a pszichológus semmit nem használt semmilyen helyzetben. Nekem is voltak öngyilkos gondolataim ebben a korban más okból, 18 évesen meg folyamatosan ittam. Aztán mégis felnőttem, el égeztem 2 egyetemet , plusz egy szakmát is szereztem, vettem maganak saját lakást a saját kerestemből és a munkám a hobbim. Pedig engem bántalmaztak otthon és pokoli gyerekkorom volt 18 évesen elmenekültem otthonról. Nyilván egy jobh tanuló nővért meg unokatesót látni naponta mehéz mert értektelennek érezheti magát a kérdező. Ezzel kell megbírkózni. Nem könnyű ez sem. De a tesóval összefogni kell mert tiesztek ott egymásnak egy életen át, nem versenyezni. A gimnázium meg nem azért van kicsi lány, hogy mindenből 5 kapjunk hanem azért tanultok annyi féle dolgot hogy ki tudd találni a végére mi az ami érdekel. Milyen irányba akarsz tovább haladni. Lehet azért nem megy jól sok tárgy tanulása mert nem érdekel. Azt nagyon nehéz megtanulni. Engem pl a matek nem érdekelt. A szóbeli tételeken órákig ültem és egyet sem tudtam megjegyezni. A biológia meg annyira érdekelt, hogy elég volt egyszer elolvasni máris tudtam. Ha megfigyeled biztos neked is így van. Azzal doglalkozz ami érdekel mert azt fogod tudni könnyen tanulni. A gimiben épp ezért rossz tanuló voltam 1-2 tárgyat leszámitva de a fősulin már könnyen ment a tanulás mert érdekelt az anyag. Javaslom menj el pszichológia szakon a nyilt napra ha majd lesz az egyetemen. Nézd meg milyen. Miket tanulnak, milyen tárgyak vannak. Ha lelkes leszel, érdekesnek találod akkor válaszd azt. Mert kínnal vegigcsinalni egy egyetemet az nem könnyű mutatvány.
2019. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%
Értem. De miért gondolod hogy csak mert neked nem segített a szakszerű segítség, másnak se fog, sőt meg se próbálja, mert majd te megoldod itt interneten az életét?
2019. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az ismerőseimnek és rokonaimnak sem segített. Sőt ártott. A szitu meg nem olyan bonyolult hogy ne lehetne megoldani.
2019. dec. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
szia édes. neked egyszeruen baratokra és kikapcsolodásra van szukséged. sajnos magambol indulok ki. szerintem ezzel most sokat segitettem. 30N
2020. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!