Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anya, csúnyán néz rám a játék?

Anya, csúnyán néz rám a játék?

Figyelt kérdés
Óvodás korú gyerekek, különböző családokból származnak, különböző játékokról van szó, amikkel nappal együtt játszanak, majd éjjel együtt alszanak. Egy ideig semmi gond nincs, majd egyszer csak azt mondják, hogy csúnyán néz rájuk a játék. Valakinél megszűnik, valakinél stagnál, valakinél elkezd fokozódni egy idő után, például nem csak csúnyán néz rá, hanem úgy nézi, mint egy megdermedt halott (4-5 éves hogy mondhat ilyeneket? tv-ben, rádióban nem hallhatta...), majd a játékot elkezdi a földhöz vágni, taposni, rúgni, falhoz verni... Elvenni nem lehet tőle, mert akkor "megharagszik és még mérgesebb lesz", például a babát elfordítottuk, hogy ne nézze, miközben alszik, erre az volt a válasz, hogy amint nem figyel, meg fog fordulni és megfojtani őt is, a testvérét is és a szüleit is, amikor nem csúnyán néz rá, akkor éppen bosszút forral. Nappal egy darabig semmi gond nincs ezekkel a játékokkal, csak este, lefekvés előtt, de egy idő után reggel első dolga volt a hajánál fogva végigvonszolni a folyosón majd beledobni a kukába a kertben... Mi ez az egész? Túlzott fantázia? Skizofrénia? Kényszergondolat? Mi lesz ebből később? Elmúlik? Más is tapasztalt ilyen a környezetében?

2020. jan. 1. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy óvodába járnak?
2020. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vannak, akik igen, vannak akik különböző helyre és nem ismerik egymást, többiek sem játszanak együtt túl gyakran, csak több szülőnél fordult elő "ismerősök ismerősei" "nem mondod, nálunk is" alapon.
2020. jan. 1. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
🙅
2020. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
A gyerekek látják a halott emberek szellemeit. Ez komoly dolog. Számtalan történetet hallottam, láttam filmeket erről.Ha érdekel, akkor meg tudom adni priviben a telefonszámot, ahol segítenek elengedni őket. Nem, nem betegek a gyerekek és főleg nem skizofrének.
2020. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Valószìnűleg hallott egy rémtörténetet a kortásaitól, és azt gondolja tovább.

Vedd el tőle és dobd el jó messzire. Te vagy az anyja, csinálnod kell valamit.

És vidd el pszichológushoz. MINDENKÉPPEN vidd el pszichológushoz.

(Talán a babával együtt is jó lenne de erről inkább a szakembert kérdezd meg)

2020. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont ilyen voltam gyerekkoromban. Normális felnőtt lettem. De máig merem állítani, hogy akkor, gyerekkoromban rám vicsorgott a csokimikulás. Mondjuk, a játékbabáimban sem bíztam meg... De ez még a 70-es években volt.
2020. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Némelyik mai mesében olyan rémisztő dolgok vannak, hogy nem csoda, ha ilyeneket fantáziálnak a gyerekek. De akit a széltől is óvnak (csak aranyos meséket nézhet, felügyelettel, nem is nézhet tévét, stb.), az is jár óvodába, az is találkozik olyan gyerekekkel, akit viszont nézhetik ezeket, vagy akiknek pl. a nagyobb tesói ilyeneket mondanak otthon, megmutatják nekik az ijesztő képeket, youtube videókat, mert szerintük jó poén ezzel ijesztgetni a kistesót, stb... Aztán ők meg oviban továbbadják, beleépítik a játékaikba ezeket az elemeket, stb. Csomó olyan film meg horror sztori van, ami konkrétan arra épül, hogy "démon által megszállt baba", stb...

A sötétben egyedül elég gyakran szoronganak a gyerekek, azt pedig tudjuk, hogy sötétben kicsit másképp néznek ki a tárgyak, ez a két dolog találkozik a gyermeki fantáziával és kész is a baj.

Semmiképp nem skizofrénia, a gyerek nem "őrült", belső szorongásra utalnak ezek a fantáziák, ha sokáig nem múlnak el, vagy láthatóan nagyon szenved tőlük a gyerek, akkor pszichológus, mindenképp!

2020. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb, 10 év feletti (lehetőleg fiú)tesó vagy unokatesó nincs valahol esetleg?

Mert azoknak a szokása hogy ijesztgetik a kisebbeket ilyenekkel, lehet éppen a Chucky vagy az Annabelle vagy akármilyen horror trailerét mutatták meg az egyiknek és továbbmondta oviban.

Akár hirdetés is lehetett valahol de az sem kizárt hogy megijesztették hogy ha rossz akkor megharagszik rá a játék, de szerintem a nagytesó lesz.

2020. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!