Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség az ha mindig...

Milyen betegség az ha mindig is menő szerettem volna lenni kényszeresen?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én írtam ki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Sajnos szóról szóra valóság. Ez alapján ez milyen betegség és hol tudnak rajtam segíteni hogy a helyemre kerüljek fejben is?


2020. jan. 2. 15:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Érdektelen. Valami gyökér töröltette az eredeti kérdést. A szokásos “ez kamu” szöveggel ... így kérjen segítséget az ember.
2020. jan. 2. 15:28
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. Rákattintottam de semmi. Amúgy hogy érted hogy menő? Drága ruha, kocsi annak ellene hogy nem fér bele a keretbe? Mert ez szerintem csak megfelelési kényszer. Vannak emberek akik azt hiszik hogy mások így fogadják el őket. Ha csak ennyi ez még nem betegség.
2020. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindig is nagy életet akartam, híresnek lenni. Persze teljesítmény nem volt mögötte soha. Ehhez képest elkezdtem megjátszani magamat, előadni a sikerest. Lehetőségeimhez képest többet mutattam. Az átlaghoz képest jobban keresek, de olyan életre vágytam mint a filmekben. Mindezt örökségből és az ölembe hullott pénzekből fedeztem.

Rövidre fogva kimentem az USA-ba és eljátszottam a vágyaimat. Milliókat dobtam ki luxusautó kölcsönzésre, első osztályra, drága éttermekre, szórakozóhelyekre. Szobát is nagyzolva béreltem és úgy csináltam a neten mintha az egész medencés ház az enyém lenne. Aztán ott döbbentem rá mekkora kamu vagyok és mennyire nem fog ez valójában soha összejönni nekem. Az Apámtól örökölt pénzt szórtam el egyébként. Azóta nem vagyok egyensúlyban magammal, nem tudom hol a helyem. Annyira beleéltem magam évekig ebbe a high-life kamuba. Mindenki előtt megjátszottam magamat.

Kb olyan életet képzeltem magamnak amihez havi több tízmillió szükséges minden költséget belevéve. Pl ami házban jól éreztem volna magam az az USA-ban 5 millió dollár (1.5 milliárd forint). Ehhez képest egy 25-30 milliós lakásom van “csak”.

2020. jan. 2. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már az is nagy lépés hogy felismerted. Nem tudom hány éves vagy de nem hiszem hogy késő lenne új életet kezdened. De ez csak úgy megy ha nem őrlődsz tovább a lelkiismeretfudalástól. Zárd le ezt a korszakot magadban. Elfelejteni nem kell, nem is tudod, de tanulhatsz belőle. Segítene egy olyan partner is aki önmagadért szeret. Persze csak ha viszont szereted. Ha találsz egy ilyet nem kellenek milliós nyaralások, boldog leszel.
2020. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nárcisztikus személyiségzavar?
2020. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy betegség, de ha ennyire bánt a dolog jobb lenne ha egy pszichológust felkeresnél. Ő lehet hogy tudna segíteni, tudja honnan közelítse meg ezt a témát. Semmit nem veszthetsz vele.
2020. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4, #6 vagyok. Nárcisztikus személyiségzavar :). Éltem eggyel, ismerek is párat, hát az nem ilyen, legalábbis ennyiből nem lehet megállapítani. Én nem is diagnosztizálok senkit, és azt se hiszem hogy mindenre rá kellene aggatni egy betegség nevét. Kérdező neked se biztos hogy van betegséged. Ennek ellenére azért javasolnám a pszichológust, mert nem ír gyógyszert, csak beszélget, hátha le tudtok ásni a probléma gyökerére és megbékélsz magaddal, vagy valami megoldást találtok.
2020. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szamo77db ***** válasza:
Szerintem megalománia. Keress egy jó pszichiátert!
2020. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok biztos abban, hogy erre létezik külön diagnózis, ettől függetlenül egy pszichológus elbeszélgethetne veled.
2020. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány.
2020. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!