Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatért volna a pánik...

Visszatért volna a pánik antidepresszáns mellett?

Figyelt kérdés
6 hete szedem a szertralin nevű antidepit. Első két hétben volt hányinger és kis szédelgés de a szorongás és a pánikrohamok teljesen elmúltak. Ma hajnalban arra ébredtem, hogy mikor kinyitottam a szemem forgó szédülés kapott el, ami eddig sosem volt. kb,20-30 másodpercig tartott. Mikor átfordultam a másik oldalamra megint elszédültem. Kimentem a mosdóba pisilni a wc-n ülve ájulásérzésem lett és észrevettem, hogy magas a pulzusom, ami viszont még rémisztőbb volt, hogy hallottam a szívemet kattogni a pumpálás ritmusában. Ilyen sem volt még sosem. Na erre sajnos rá is pánikoltam , bevettem egy frontint, jobban lettem, de egész nap rossz volt a közérzetem, szorongás is visszajött. Van egy enyhe billenytű hibám amit évente ellenőriznek ,de a kardiológus azt mondta nem igényel teendőt, sok embernek van ilyen. De ez a kattogás nagyon megrémisztett most. Volt már valakinek ilyen? Illetve az normális, ha az antidepi mellett visszajön a pánik? Vagy lehet, hogy ez nem pánikroham volt? Köszi aválaszokat!

#pánik #antidepresszáns #mitrális insufficiencia #billenytű elégtelenség
2020. jan. 21. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikroham. Max mellékhatás, de talán még az sem, rengeteg embernek van ilyen-olyan szédülése hébe-hóba, nyilván azok 5%-a is pánikbeteg, vagyis van közös halmaz is.
2020. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor lehet,hogy a szédülésre pánikoltam rá és attól ment fel a pulzusom? Illetve ez a kattogó hang ijesztett meg nagyon amit a mellkasomból hallottam a szívdobogás ritmusában.
2020. jan. 21. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:

"Köszi a választ. Akkor lehet,hogy a szédülésre pánikoltam rá és attól ment fel a pulzusom? Illetve ez a kattogó hang ijesztett meg nagyon amit a mellkasomból hallottam a szívdobogás ritmusában."


Igen lehet,nekem az egyik pánikrohamomnál,ami tarkózsibbadással kezdődött,jött a ráparázás,és akkor hallottam a fejemben a szívdobogásom.

Az "antidepik" és más gyógyszerek nem fogják megszüntetni a pánikrohamokat teljes mértékben! Bármikor előjöhet egy roham,viszont meg lehet tanulni kezelni.Mikor érzed,hogy jönnek a tünetek,lélegezz lassan és mélyen,és ne állj ellen a rossz érzéseknek,csak hagyd,hogy legyenek.Pár perc alatt elmúlik a roham.Ha ezt megszokod,nem fog különösebb gondot okozni egy pánikroham.

2020. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!