Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire vagyok Frontin függő?

Mennyire vagyok Frontin függő?

Figyelt kérdés

Vagy 3-4 éve szedem, anno sajnos a boldog tudatlanságban jegyében kezdtem el szedni (hogy visszaaludjak hajnalban), akkor még semmit se tudva a függőségről, stb.

Jellemzően 0,5-öt veszek be, régebben 0,75 votl egy ideig, 1mg-nál többet soha nem vettem be.

Nyilván csak úgy abbahagyni nem szabad (voltak napok, mikor kihagytam, de már aznap érezhetőem rosszabbul voltam).



2020. márc. 2. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ez nagyon kis adag, tehát hivatalosan nem vagy függő:) Esetleg ha le akarod tenni, akkor próbáld meg felezni azaz 2-3 hetente csökkentsd egy fél szemmel.
2020. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha elolvasod a használati utasítást, akkor rajta van, hogy "FÜGGŐSÉGET OKOZ!
2020. márc. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
* Vagyis függő vagy, hiszen nem vagy képes abba hagyni!
2020. márc. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is így toltam. Nekem már alvászavart okozott ha nem vettem be este... illetve memóriaproblémákat, intelligenciacsökkenéstt. Szavak nem jutottak eszembe.


Aztán benyomtam a cokd turkeyt. Letettem. 1-2 hétig jelentkeztek elvonási tünetek, szorongás, nagyon zaklatott alvás. Aztán elmúlt nyomtalanul. Ma már nyugodtan alszom, sok sport mellett.


Általában elindítok egy stoppert és mérem hány órája szedtem utoljára... általában 1000-1500 óránként krízishelyzetben tolok be 0.5 mgot, ami sokkal durvábban kib..sz mint előtte 😃

2020. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Mint az állat. A függőség nem milligramhoz kötött. 0.25-re ugyanúgy rá lehet függeni, mint 10 mg-ra.
2020. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet... és 0.5 már szerintem hosszú távon maradandó károkat okozhat. Bár ez is olyan, hogy nem emlékszem mi volt azelőtt.


Szerencsére érzetre sokat javult a memóriám, koncentrálóképességem és az alvásminőségem is. Egyértelmű, hogy elkezdett visszaállni a GABAerg neuronjaim GABAa receptorainak hatékonysága, amit kifiléz a xanax hosszútávon.

Emiatt okoz toleranciaszint növekedést és pl 0.5 régebben totál kiütött, utóbb meg már 1 mg-ot vertem be esténként.


Szerencsére hetek hónapok alatt helyreáll a rendszer.

2020. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Én meg most szoktam rá, újra sajnos! Legalább már 15.éve nem szedtem,és nem is hiányzott! Aztán volt egy nagyobb pánikrohamom, ahol frontint adtak, amitől jobban lettem. Felírták a 0,25 mg-osat, de már most érzem, ha nem veszem be!!!! Pedig csak pár napja szedem újra! Én a 0,25 felét veszem be reggel, másik felét este. Nagyon erős pszichés függőséget okoz szerintem. Az orvosok is ludasak ebben, mert egyből felírják, ha kell ha nem.
2020. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valakinél igen, valakinél meg nem. Sajnos ez lutri.


Mondom én 1 mgot raktam le úgy, több év után, hogy minimális alvási tünetem volt. Igaz én nem vagyok addikcióra hajlamos.


+ inkább rekreációs célra szedtem, csak jól esett "betépni" este és egy jót aludni a sok szarság és stresszes gondolat helyett. Egy szerelmi bánat után 1-2 sört pakoltam be rá és úgy aludtam 😃 na akkor már csak fátyolos emlékeim voltak másnap.

2020. márc. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

*ja és ez rendszeres volt, mindig Hidegkomlóssal vertem be, plusz szólt a fülesben a jó zene.


Dejó is volt 😃 azóta unalmasak az esték.

2020. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én antipszichotikumot is abbahagytam a pics@ba, nincs függőség csak gyenge ember. Antidepresszánst is ugyanígy abbahagytam.
2020. márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!