Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek milyen OCD-je van?...

Kinek milyen OCD-je van? Mitol johet ki?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kezelni? Azt tudom, h nem szabad megszabadulni tole, mert annal rosszabb.

2020. márc. 3. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad megszabadulni tőle mert annál rosszabb? Mi van?
2020. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miert neked az van OCD???

A pszihiater a ferjemnek azt mondta, h minnel jobban szabadulsz tole annak rosszabb.

2020. márc. 3. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha bezárom az autót, akár tízszer is visszafordulok, hogy bezártam-e tényleg.Újabban lekamerázom a telefonommal a bezáródás aktusát, hogy megnyomom a slusszkulcson a gombot, és az a szabály, hogy csak akkor teszem el a zsebembe a kulcsot és állítom le a videót, ha hatótávolságon kívülre kerülök.Amikor elkezdek idegeskedni, hogy bezártam-e, újra meg újra lejátszom a videót és kicsit nyugodtabb vagyok.Aztán meg amikor már az őrület határán vagyok, azt mondom, s.arok bele, lopják csak el azt a .urva autót, és rögtön forgatókönyveket találok ki, hogyan fogom tudni visszakeresni azt a pénzt, amiből új autót vehetek.


A legrosszabb, hogy tudom, hogy senki sem fogja ellopni az autót és hogy ez hülyeség.Szégyellem magam miatta.Váltakozóan, intermittálva szokott előjönni, általában stressz hatására vagy nagyon pozitív élmény esetén.


Nekem úgy sikerül ezzel megküzdeni, hogy vészforgatókönyvet találok ki, mit "fogok" tenni, ha bekövetkezik az, amit megelőzni szeretnék a kényszercselekedeteimmel.

2020. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem kiskoromtól kezdve fogva tart a 3-as szám. Minden, amit el tudtok képzelni, 3szor pislogás, egymás után 3 gyors levegővétel, dolgok megfogása 3szor, dolgokra ránézés egymás után 3 szor, ivásnál kortyok számának oszthatónak kell lennie 3mal, cigibe is egymás után 3at szívok. Meg amit a 3as írt, az is megvan nekem, ellenőrizgetem a dolgokat, akár percekig nézem, hogy ki van e kapcsolva a gép, tv, wifi ki van e kapcsolva stb. Ami a legrosszabb, hogy tudom, hogy őrültség ez, de ha nem csinálom, rosszul vagyok.
2020. jún. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is ugyanez van mint a 4-es válaszolónak. A 3-as szám írányítja az életem. Ha nagyon ideges vagyok 3-szor megütöm magam. Ha nem segít még kétszer 3-szor, mert az úgy összesen 9, vagyis 3-szor 3. És ezt még tovább és tovább tudom fokozni. A másik ami még nagyon idegesítő a színek. Mindennek megvan a saját színe. Ha meglátok valamit, vagy esetleg meg kell fognom olyat aminek számomra negatív színe van borzasztóan ideges leszek. Nem merek fekete és piros ruhákat hordani se már. Ha választanom kell, mindenből a zöldet választom, mert az a boldogság színe. De ezek csak a legfőbb tünetek, még sok kevésbé idegesítő is van.
2020. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!