Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan lehetek abban biztos,...

Honnan lehetek abban biztos, hogy kényszergondolataim vannak csak és nem vagyok őrült?

Figyelt kérdés

Nagyon hirtelen, például ha valaki rám néz, támad olyan gondolatom, hogy megölöm. Ilyenkor megijedek magamtól.


A testvérem pici gyerekét is félek, hogy összetöröm vagy hogy szexuálisan izgat. Pedig nem vagyok pedofil. Pedig úgy szeretem megölelni, mert olyan aranyos! De már kedvem sincsen elmenni hozzájuk, mert rosszul leszek a gondolataimtól.


Sokszor azt hiszem, hogy teljesen megőrültem, már annyit bántottak az életben, hogy egyszer elvesztem önmagam, elvesztem a kontrollt és én leszek az új Joker.


Vannak pillanatok, amikor az ilyen agresszív gondolatokat továbbviszem, például hogy kit hogyan ölnék meg. A végére már annyira megijedek, hogy csak na, tegnap délután például hánytam.


Most is itt írom ezt a szöveget és arról félek, hogy csak azért írom, mert pszichopata vagyok, és ma estére mindenki le lesz a környezetemben kaszabolva.


Már kedvem sincs kimozdulni itthonról.



2020. márc. 8. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott?
2020. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia! Ez nagy valószínűséggel kényszergondolat.

Tudom nagyon nehez ezzel egyuttelni es annak a tudataban lenni hogy ilyen agressziv gondolataid vannak. Gondolok nem vagy agressziv szemelyiseg ezert is aggasztanak ezek a gondolatok. Ajanlanam azt hogy menj pszichologushoz mert az enyhit a szorongason. Ha erre nincs lehetoseged tudatosisd magadban hogy ez csak egy gondolat es hogy ez nem te vagy es hogy ez az OCD nevezetu betegseg. Nezz rola videokat az negnyugtat olvass utanna beszelgess rola a szuleiddel. Hasonlo problemaval kuzodok enis ne aggodj nem vagy egyedul ezzel a problemaval

2020. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!