Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, nagyon gyakran...

Úgy érzem, nagyon gyakran szorongok, sokszor nem merek emberek közé menni. Ha van egy zárt tér, pl terem, nem szívesen megyek be. Mindig attől félek, mások mit gondolnak rólam. Ti mit tennétek a helyemben? Járt valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
E szorongások abből adódnak, hogy nagyon sokat bántottak, mindig én voltam a célpont, általános iskolában, gimnáziumban, egyetemen is. Ti mit tennétek?Valahogy mindig megtaláltak a bunkók és rengetek bántást és sértést kaptam emberektől. Nem merek új emberi kapcsolatokat kialakítani, rossz társaságba is kerültem, akik rossz irányba vittek, volt barátok hagytak el, hagytak magamra. Márpedig munkahelyen is lesznek emberek, de így nem tudok élni egyszerűen, hogy állandóan szorongok emberek között. Volt valaki hasonló helyzetben? Jelenleg nem nagyon találom a kiutat.

2020. márc. 8. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont erre való a pszichológus. Addig is, amíg időpontot kapsz, olvasd el ezt: [link] YouTube-on is van előadása. De egy biztos: nem gondolnak semmit rólad ott, ahova bemész, mert a legkevésbé se érdekled őket.
2020. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Aki csak magara gondol, az gyava. Aki masok velemenyere, az gyenge. Aki Istenre, az eros.(Lev Tolstoj)
2020. márc. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Próbáld meg valahogy elengedni a múltat, a tanúságokat vond le, de ne engedd, hogy úgymond befolyásoljon. Kezd előröl valahogy, és némi pozitívummal és bizalommal. Ha látsz ilyen alakokat, akkor kerüld el, de ahogy van rossz úgy vannak jó emberek is. Amikor ismerkedsz hallgass a lelkiismeretedre kb. milyen érzésed van egy ismeretlen emberrel kapcsolatban. Így nagy eséllyel találod meg a rendesebbeket és elkerülöd a felszínest. Részvétem a történtek miatt.


Nézz motiváló videókat, kérd Istent, hogy adjon erőt és erősítsen meg, hogy új lappal tudj indulni és most már ne történjen még egyszer ilyen veled. Próbálj úgy állni a dologhoz, hogy ezek a dolgok, amiket átéltél csak megerősítenek és most már nem fogod ilyen történni.


Egy pszichológus is segíthet, meg sétálgass néha egy picit, engedd el a gondolataidat. Élvezz ki a kis örömöket, zene, finom étel, bármi ami oldja a szorongást. Isten megóvjon. Szép napot, remélem segít..


Itt egy motiváló videó és egy másik, ami lenyugtathat:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4

2020. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
megfoghatjuk egymas kezet....leirtak alapjan csupa te vagyok :(
2020. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!