Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopatáknak van lelkiismerete?

Szociopatáknak van lelkiismerete?

Figyelt kérdés
Például ha felajánlanak neki egy busás összeget azért hogy megerőszakoljon egy csecsemőt, akkor megtenné? Vagy a lelkiismerete visszafogná? Vagy például képes lenne kirabolni egy hajléktalant vagy tolószékes embert?

2020. márc. 9. 12:52
 1/8 anonim válasza:

Gondolom vannak szintjei a dolognak.

Miért érdekel?

2020. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lelkiismeret tág fogalom. Azt tudom, hogy bűntudata lehet néha, bizonyos témákban. Az általad felvázolt szituációban valószínűleg eltenné a pénzed és nem csinálna semmit, mert a szociopata megbízhatatlan és nem feltétlenül szexuálisan aberrált; és mivel ő racionálisan gondolkozik, nem látná értelmét foglalkozni a csecsemővel.
2020. márc. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincsen sajnos. Az agyuknak ez a területe sérült, nem érzik az empátiát, pont emiatt tudnak ölni.
2020. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

#3 azok a pszichopaták.

A pszichopatáknak NINCS empátiájuk. Képtelenek átérezni az emberi érzelmeket. Persze megtaníthatók arra, hogy ezeket helyesen értelmezzék, és azokra "megfelelően" reagáljanak, de az ugyanúgy egy színjáték marad.


#Kérdező A szociopaták alapvetően képesek az emberi érzések átérzésére, kimutatására, viszont egy gyermekkori trauma, vagy a neveltetésük arra sarkallta őket, hogy ezt az ösztönt elnyomják magukban.

Általánosságban a szociopaták mindent megtesznek amiből elég nagy hasznuk származik.

2020. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
#4 Azok a nárcisztikusok. A pszichopatának és a szociopatáknak nincsenek érzelmei. És egy pszichopata nem feltétlenül öl. A szociopata képes gyilkolni. A pszichopata meg csak a szociális szabályokat vagy azt sem követi el.
2020. márc. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: Igen.


Amúgy el írtam. Nem képesek az empátiára. A nárcisztikus képes az empátiára. (gondolkodási.) Érzelmeik vannak.

2020. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
34%

Nem ilyen egyszerű ez. Az, hogy valakinek nincsenek érzései, egy eléggé tág fogalom, én például pszichopata vagyok, de elnyomom az érzéseimet hiszen tisztában vagyok vele, mi az ami rossz és mi az ami jó. Ez neveltetés kérdése inkább.


Az érzésnek az érzését tudom mihez kötni így lehetséges megállni bizonyos dolgokat. Ez amit leírtál, hogy felajánlani egy nagy összeget ezért a tettért, ha kell a pénz és a helyzet is megengedi akkor nincsen visszafogó erő. Bár a szociopaták egy kicsit másfogalom, hiszen az alacsony intelligencia szint és a hirtelen harag vezérli őket, egy ilyen embert könnyebb kihasználni, ígyhát ők is megtennék ezt, ha sikeres a befolyás.

2020. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Spektrumzavarról van szó, mint pl. az autizmus, annak az enyhébb formája az asperger, ők nem csorgátják a nyálukat, képesek bizonyos mértékig szocializálódni, de azért észrevehető vmi nem szokványos. A súlyosabb esetek bizony van hogy egész nap csak rajzolnak és előfordul, hogy önellátásra is képtelenek. Na most, ugyanez van az antiszociális személyiségzavarral is, egy spektrumzavar, vannak szintek. Biztosan létezik olyan ember, aki szorongás nélkül megteszi az általad felsorolt példákat is, mert ennyire nincs fogalma a jóról és a rosszról, azonban az nagyon súlyos eset. A legtöbb szociopata valóban bűnöző, de van egy határ, amit nem lépnek át, mert a világképükbe nem helyezkednek bele bizonyos cselekedetek. Nem is érzelmi dimenzió, hanem intellektuális. Lehet ha ellopná annak a szerencsétlen hajlektalannak a maradék pénzét is, nem érezne bűntudatot, de a világnézete nem engedi. Azért nem fogyatékos, gondolkodni nem tudó emberekről van szó. Van olyan is, meg ilyen is.
2020. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!