Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már nem lehet segíteni?

Már nem lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Anyukám elvesztettem az állását, nem tudja jovoheten kifizetni az alberletet, van egy általános iskolás öcsém. Egyedül Neveli.

Nem talál munkát, 50 év feletti, sehova se kell.

Multhonapban is én fizettem ki, de én sem tudok már adni neki.

Öngyilkos akar lenni, mely depresszióban van, de ő nem megy orvoshoz, mert szerinte úgy se tud segíteni.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Nem tudok rá orvost hívni, ha nincs betegség tudata? Tagadna szerintem, csak messengeren tudnám mutatni, h leirta, h mélyen van.

Mindent próbáltam neki mondani, könyörögtem, sírtam, parancsolta, kedves voltam, zsaroltam, leszarta, mindent és mindenhogy.

Köszi a válaszokat


2020. márc. 12. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ez nettó hülyeség.

Ez nem depresszió. A depresszió legfontosabb jellemzője, hogy nincs reális oka. Az, hogy valakinek nincs pénze és emiatt el van keseredve, teljesen normális reakció, nem pedig depresszió, és nem idióta gyógyszerekkel, hanem pénzzel lehet kezelni.

2020. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 A depresszió egy állapot. Aminek lehetnek valós és mentális okai.


Jelen esetben a depressziónak valós okai vannak. El ne küldd orvoshoz! Szervezz neki segítséget. Ha nem is tudsz valaki biztos fog!

Nem beteg, csak romokban van az élete!

2020. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyerek miatt szedje össze magát, legalább.

És, hogy segítesz neki, mondja el, hallgasd meg, ha akarja.

Vidd el sétálni, költözzetek össze anyagiak miatt, stb.

2020. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van egy pici babám, alberletezunk mi is, nem tudnak ide jönni. Segítséget sem tudok kitől kérni, és ő nem akar segélyét kérni, mert néha csak a sötét szobába ül és bámul ki a fejéből. Vagy a tv.t bámulja egész nap, ha épp depis a napja
2020. márc. 13. 11:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!