Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichózis és skizofrénia! Mi...

Pszichózis és skizofrénia! Mi a különbség?

Figyelt kérdés

2020. márc. 15. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
A pszichózisok egy fajtája a skizofrénia.
2020. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mert engem pszihózissal diagnosztizáltak
2020. márc. 15. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
A pszichózis nem létezik! A célszemély CPSTD-ben szenved,aminek az egyik tünete a virtuális világba,vagy fantázia világba menekülés. És természetesen tanult tehetetlenségben szenved. Ezért kitaláltak egy betegséget hogy elmenekül egy világba ami valós neki. Bezárkózik mert lefárasztják az agyat a sok traumatikus élménnyel és a fegyverrel.
2020. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem játszom számító gépen, de még telefonon sem. Nem szeretem az ilyen játékokat
2020. márc. 15. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Könyörgöm kérdező, az előttem válaszoló nem a számítógépes játékokra gondolt. Fantázia világ. Mindenkinek van valamennyi. A pszichózisnak sok oka lehet. Van átmeneti, depresszióhoz kapcsolódó, ocd-hez, BPD-hez, stb... Olyan időszakot jelent, mikor disszociálódsz a realitástól. A drogok is ezt "segítik". Megemelkedik a dopamin szinted, bár nem akarok okoskodni, nem vagyok orvos. Valszeg hallucinálsz, delúzióid (téveszméid) is lehetnek. Ezekbe már rengeteg lehetőség van. Tapasztalatból tudom, miről beszélek.

Majd figyeld mit ír tovább a "dokid".

Egyébként ha valamit nem értesz, megkérdezheted tőle, nem harap! Kötelessége válaszolni, ha meg köntörfonalaz gondold át, hogy biztos rábízod-e magad!

Biztos nehéz lehet, amin keresztül mész, ha úgy érzed nugodtan írhatsz.

Kitartás!

2020. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!