Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségem/szorongásom...

Pánikbetegségem/szorongásom és Frontin függőségem romlása antidepresszáns kezelés után, rossz pszichiátert választottam, vagy a hosszú ideje szedett gyógyszer az oka?

Figyelt kérdés

90%-os rokkant vagyok, többféle krónikus betegségben szenvedek, 29 éves vagyok még csak, 10 éves korom óta kórházba be, kórházból ki és újra, így élem az életemet. Kialakult bennem szorongás és súlyos pánik betegség még tinédzser koromban, erre eleinte Seduxent vénásan, Seduxent tablettában, majd Dormicum injekciót és Dormicum tablettát adtak, gondolom átmeneti kezelésként. Ezután állítottak Frontin 0,5 mg-os tablettára 3x1-re, olyan 17 éves korom körül. 24-25 éves koromban 4x1 volt az adagom, ezt azért emelték ennyire, mert segített az amúgy is nagyon magas vérnyomásomon, 3 féle vérnyomáscsökkentőt szedek kombinációban, de még így is előfordul, hogy 200-ig is felkúszik, ilyenkor feszültebb, pánikosabb vagyok, ha már 140-150 annak örülök. A gyógyszereimet a háziorvos írta ki a belgyógyász gyógyszerlajstromját tanulmányozva. Elegendő is volt a 4x1 tabletta Frontin egy darabig. 2 éve vettem észre, hogy nem hatásos a gyógyszer, pánikrohamok gyötörtek, így pszichiáterhez fordultam, ahol kaptam Fevarin 100 mg antidepresszánst (ez az amit adott, pedig vannak modernebb gyógyszerek, ahogy olvastam, úgy érzem a sok betegségem és szedett gyógyszereim miatt, nem mer igazán belenyúlni a kezelésembe). Frontin-t pedig hagyta 4x1 0,5 mg-on.

Panaszkodtam, hogy még mindig úgy érzem nem elég, erre felírt 5x0,5-öt és most 10x0,5-nél tartunk. Magamat is okolom, hogy beszedtem a gyógyszert, de az orvos, akiben megbíztam azt mondta, az antidepresszáns felerősítheti a szorongásomat és a pánikrohmaimat, addig emeljük a gyógyszert, később meg elhagyjuk. De a probléma, hogy nem tudom, igyekszem, ha kisebb sikerrel is járok, visszaesek. A pszichiáterem nem erőlködik, mondta, hogy van 6 mg-ot szedő Taxisofőr betege és jól van. Mit mondjak nem igazán nyugtatott meg.

Mitévő legyek? Harmatgyenge az immunrendszerem, nem mertem pszichiátriára (és nem is ajánlották), hogy befeküdjek, most meg plána, hogy ilyen komoly fertőzés veszély van az új vírus miatt...



2020. márc. 15. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A függőségre tippelek. Ennyi gyógyszernevet nem olvastam még gyógyszertárban sem.

Miért nem próbálsz olvasni, sportolni, meditálni?

Ezek a drogok csak a valóságot hajlítják meg, nem tesznek rendbe semmit a fejedben.

2020. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a gyógyszerek csak elnyomják a dolgot, a tünetet kezelik. Ez rengeteg, nagyon magas dózis, harmat gyenge vigasz az a taxisofőr duma. Orvos kellene váltani, ilyen fiatalon ez a sok gyógyszer ki fogja kezdeni a májadat, idegrendszeredet. Ne add fel.
2020. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Doterra esszenciális olajokat tudom ajánlani: Balance + Peace inhalálva!
2020. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!