Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj? Bővebben lent

Mi lehet a baj? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok.Remélem jó kategóriát választottam. :D Kezdeném az elején.Lány vagyok,nagyon szeretem a videojátékokat,sokat is játszok mostanában (főként a jelenlegi járványhelyzet miatt).Ugyebár a videojátékokban lehet voice chaten is beszélgetni a többi játékossal.Nekem viszont egy jó ideig nem volt mikrofonom,vagyis ez a dolog kimaradt az életemből.Viszont aztán úgy döntöttem (kb 6-7 hónappal ezelött),hogy beszerzek egy fejhallgatót mikrofonnal.Viszont akárhányszor lett volna alkalmam valakivel beszélgetni,mindig elfogott egy szorongó érzés,mindig elkezdtem reszketni,leizzadtam a félelemtől.Nem tudom megmondani pontosan,hogy mitől féltem/félek,de rettentően nyomasztó érzés fog el mindig.Lehet van egy kis szégyenérzetem a hangom miatt is,mivel egy lányhoz képest elég erős hangom van.Egyszer félretettem a félelmemet,és elkezdtem beszélgetni valakivel.Egy kicsit feszült voltam,meg reszkettem az elején,de pár perc után elmúlt.A végére egész jól éreztem magam.Ezután még párszor beszélgettem vele,de aztán megint visszatért ez a rettentően nyomasztó érzés,és többet sosem mertem megszólalni videójátékokban.Miért lehet ez? Annyit még hozzáfűznék,hogy általános iskolában nagyon sokszor bántottak/kiközösítettek.Főként a külsőm volt a vicc tárgya.Mai napig nagyon bántanak a történtek.A suliban (középsuli) sem nagyon merek emberekkel beszélgetni,úgy érzem mindenki utál engem,pedig tudom,hogy semmi okuk nincs rá és bántani sem bántanak mostmár (mivel új suli,a régi osztálytársaimmal,akik bántottak nem tartom a kapcsolatot),de mégis félek velük beszélni.Összességeben félek az emberekkel bármilyen kontaktust kialakítani.Vannak barátaim,tehát nem vagyok 100%-ig magányos,de az tény,hogy kijárni sem szeretek.Vannak időszakjaim,amikor ok nélkül is magam alatt vagyok,és egy csődtömegnek érzem magam.Gondolkodtam,hogy felkeressek egy pszichológust,de a jelenlegi járványhelyzet miatt ez szinte lehetetlen,mivel az országban,ahol élek,kijárási tilalom van.Mi lehet a bajom? Ezzel megéri elmenni egy pszichológushoz? (majd a járvány lecsengése után természetesen) Mit tegyek,hogy ne szorongjak,és legyek nyitottabb az emberek felé? Lehet valami köze a kiskori bántalmazásnak a jelenlegi mentális állapotomhoz? A segítőkész,komoly válaszokat nagyon megköszönném!

2020. márc. 24. 21:24
 1/1 hosszúhajú ***** válasza:
Persze hogy van köze a bántásokhoz. A terápia jó ötlet. Van telefonos pszichológiai segítség is - neten biztos találsz telefonszámot . A szorongás okait fel szokták tárni és ez segít abban hogy megértsd, és javíts rajta. Folyamat. Addig is telefonos segítséget kérnék hogy ki tudjam beszélni.
2020. ápr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!