Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért esik nehezemre a nyugat...

Miért esik nehezemre a nyugat és kelet irányok megjegyzése?

Figyelt kérdés
Már elég régóta jelen van nálam az, hogy problémám van az égtáj alapú tájékozódással. Semmilyen más problémám nincs, meg tudom különböztetni a balt a jobbtól, északot déltől és térkép nélkül is eltalálok helyekre. Google Térképen megnézek egy útvonalat egyszer és eljutok oda probléma nélkül. Viszont amint valaki rám szól, hogy dél-nyugatra menjek, vagy észak-keletre, szinte pánikolni kezdek. Oda fajult a dolog, hogy amint szóba kerülnek az égtájak, elkezdtem magamban ismételni a "balra a nap nyugszik, jobbra pedig kél" mondókát és az alapján próbálok választ adni, tájékozódni. Viszont elképesztő mód frusztrál, hogy nem tudok azonnali választ adni. Nem egyszer csináltam olyat, hogy leültem valahova és hosszú perceken súlykoltam magamba, hogy balra van nyugat, jobbra meg kelet és még így is jelen van ez a probléma. Semmilyen más tájékozódási vagy tanulási bajom nem volt az évek során. Nem vagyok diszlexiás sem. Ötletek?
2020. márc. 31. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézegesd ezt a képet. Amúgy nem vagyok pszichológus, vagy ilyesmi.

[link]

2020. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a ,,Közel-Kelet"-ből vagy a ,,vadnyugat"-ból szoktam kilogikázni.

De én is meg kell gondoljam.

2020. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én még kisebb koromban jegyeztem meg az alapján , hogy a Németek Szovjetek elleni "nyílt" frontot keleti frontnak nevezték.Ez alapján a nyugat már egyértelmű. Szerintem semmi bajod csak rá stresszelsz.
2020. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bal-jobb megy, akkor egyszerűen csak annyi, hogy ritkán használjuk ezeket (vagy te gyakran?), sokkal ritkábban, mint a jobb-balt, meg ehhez hozzáadódik nálad az is, hogy rá vagy erre stresszelve, így nehezebben jut eszedbe.

Egyébként én is úgy szoktam, hogy magam elé képzelek egy Európa vagy egy Magyarország térképet, és ott látom magam előtt, melyikek a gazdagabb vidékek, ahol nagyobb jólétben élnek az emberek, na az "a Nyugat"! :) Persze biztos nem mindenkinél működik ez a módszer, de gyorsabb, mint végigmondani egy mondókát.

2020. márc. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Keleti-sarkot keresem már régóta. Esetleg a nyugatit. A többit már felfedezték, elkéstem.
2020. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy vak, nézz meg egy térképet. Pl: Oroszország keleten van, Németország meg nyugaton (egymáshoz képest). Ha ezt tudod memorizálni, annyira nehéz nem lehet.
2020. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!