Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a gátlásaim...

Mit lehet tenni a gátlásaim megszűnése érdekében? 17/L

Figyelt kérdés

Régebben elég sok rossz dolog történt velem, ami odáig elfajult, hogy ha tegyük fel, hogy randizni hívnak, akkor tele leszek gátlásokkal, ami teljes mértékben érezhető. Sőt, van hogy a barátaim is érzik rajtam a feszengést. Az iskolai tanulmányaimra is kihat, mert ha felszólitanak, vagy jelenleg a videóhívasbam felszólításkor lesokkolok, és egy szó sem jut eszembe. Pedig rengeteget tanulok, hogy jól teljesítsek.

Nem is vagyok már negatív, kicsit sem, viszont a gátlások nem múlnak, és nem tudom mivel oldhatnám meg.



2020. ápr. 16. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a rossz dolog, de még 1000x ennyi fog érni, úgyhogy meg kell tanulnod, hogy ez vagy te!

Ha randizni hív valaki, akkor tetszel, és megfelelsz neki, csak legyél önmagad. Ha megtanultad a leckét, akkor nincs miért félned, hiszen nem kérdeznek olyat, amit ne tudnál. Senkinek nem az a célja, hogy zavarba hozzon..

2020. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy te mondod. Nem tudhatod, hogy mikben volt részem. Nem biztos, hogy ilyen dolgok fognak már érni.

Különben ezzel nem kaptam választ a kérdésemre.

Illetve hozzatennem, hogy akik randizni hivtak, nem fogadtak el úgy, ahogy vagyok. 50 kg-mal de mégis volt aki kövérnek mondott meg fogyóztatni akart. Nem minden ilyen egyszerű ám ahogy te mondod.

Örülnék, ha témyleg a kérdésemre kapnék választ!

2020. ápr. 16. 17:03
 3/6 Hellmano ***** válasza:
Engedd el magad "szarjál mindenre" ne szó szerint, de vedd lazábban az életet. Élj a mának, te legyél, aki irányít mást és ne téged irányítsanak. Legyen a szavad meghatározó a közösségben, hogy mások a te véleményedre legyenek kíváncsiak stb.
2020. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, 17 évesen kis arcul kapásokat kaptál eddig, lesz rosszabb!

Csak az visz előrébb, hogy te mindent megteszel, magadért.

2020. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kellene a korom ellenére lenézni, igenis ilyen idősen is van, akinek elég rossz élete van. Lehet, hogy valaki 40 évesen kevésbé kapott fájdalmas a dolgokat az elettol, mint peldaul egy 20 eves.

A korom nem releváns a történetben, nem is értem miért írtam ki. Épp az a baj, hogy nem tudok leszarni dolgokat, nem is akarok olyan lenni, mint sokan, azok a kétszínű álemberek, akik semmivel nem törődnek, beletaposnak másokba. Alapból nem az a típus vagyok. Nagy fontossággal bír a tanulás az életembe, azt sem fogom elengedni. Talán az az egyetlen örömöm.

Elengedni egyszerűen nem tudom magam. Mondani könnyű, de erre valami konkrét alternatíva, hogy hogyan lehetne ezt meg is valósítani?

2020. ápr. 16. 19:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahj. Mintha magamat hallanám néhány évvel ezelőtt. Jelenleg depressziós és anorexiás is vagyok.

Sok értelmeset nem tudok írni azon kívül, hogy beszélj egy pszichológussal erről, mert én sem jutottam még túl rajta sehogy.

2020. ápr. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!