Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miféle mentális zavar lehet ez?

Miféle mentális zavar lehet ez?

Figyelt kérdés

Arra rájöttem, hogy valamiféle szorongással összefüggésben levő dolog lehet. Néha negyed-félórára mintha nem látnám át a szituációkat, nem megfelelően reagálok az adott szituációkra, történésekre. Lehet ez bemutatkozás, amit elpoénkodok, vagy filmes utalással elütök ahelyett, hogy viszonoznám és én is bemutatkoznék, de lehet ez a dolog például extrém mértékű őszinteség, akár intim témák kiteregetése teljesen nem odaillő helyzetben olyanoknak, akikre egyáltalán nem tartozik,(akár munkahelyi meeting közben) esetleg teljes félreértése valaminek és oda nem illő irányba terelése egy beszélgetésnek. Ezekre a "kirohanásokra" nem is emlékszem, van, hogy 1 hét múlva jut eszembe 1-1 szituáció és fokozatosan dolgok amiket mondtam, és "úristen minek magyaráztam ilyen hülyeségeket?' érzésem van. Ezek általában stresszhelyzetben jönnek (határidők sürgetése, bemutatkozás idegennek, régen látott rokon kérdez valamit, hasonló szociális nyomáskor), de nem minden esetben. Utána pedig szorongok amiatt, hogy mekkora hülyeséget csináltam, és mit gondolnak emiatt rólam, és "már megint ez az agybajom sodor kellemetlen helyzetbe" érzésem van. És amikor ez a dolog van, fel sem fogom, hogy ez történik velem, vagy például utalásokat vagy átvitt értelmet sem fogom fel valaminek. (például valaki mondja "jé, éjszakai pillangó! -én: az milyen színű? /és magamban a lepkére asszociálok/)

Nagyjából egyetemista koromban vettem észre néhány éve, akkor évente mondjuk 1x jött elő. Előtte soha. Azóta pedig van, hogy 2 havonta 1x kerülök fura helyzetbe emiatt. Szociális szorongó emberek, ti "produkáltok" hasonlót? Esetleg bárkinek bármi fogalma arról, mi lehet ez?



#szorongás #szituáció #asszociációs zavar
2020. máj. 12. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Asperger?
2020. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1: Nem tudom. Az szerintem már 20-22 éves korom előtt is jelentkezett volna, nem? Bár nem értek hozzá. Van amikor teljesen rendben működik minden, és van amikor így "leáll az agyam". Érdekes mindenesetre.
2020. máj. 12. 21:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Cukorbetegségre is gondoltam , hogy mondjuk ha leesik a vércukra valakinek akkor is viselkedhet zavarodottan vagy ilyen furán, de eddig mindig teljesen rendben találták a vércukorszintemet.
2020. máj. 12. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szorongas. Ket tipusu megkuzdes van, ha nagyon nagyon altalanositani akarunk, az egyik csoportba tartozik az elzarkozas, begubozas, leblokkolas, ledermedes. A masikba pedig a tulzott cselekves, tultolt beszelgetes, intim temak kiteregetese. Mindegy az egyennek, hogy mit mond, csak mondjon valamit, mert erzi, hogy a beszelgetessel csokken a szorongasa. Nalad az utobbi all fent. Nalam is egyebkent inkabb ez jellemzo, ezert gondolnak neha nyitott szemelyisegnek, ha oda nem illo temat dobok fel egy beszelgetes soran.
2020. máj. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4: A túltolása és a "nem is fogom fel mit beszélek" talán még igaz is. De mindennek az elfelejtése és csak napok-hetek múlva felderengése is hozzátartozhat? Tulajdonképpen tényleg fel sem fogom, hogy ez nem megfelelő téma, vagy "nem illő" vagy bármi, és utána elfelejtődik ez a pár perc néhány napra.
2020. máj. 12. 22:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Olyankor is előfordul ez, ha valami teljesen váratlanul másképp történik, mint várható lenne. Pl. hirtelen nem akar megismerni egy jóbarát. Mivel magamban nem tudom hová tenni a dolgot, nem számítok erre, képtelenség történik, ezért elkezdek összevissza hadoválni neki, bizonygatni, hogy "dehát ismersz" és hasonlók.
2020. máj. 12. 22:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!