Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy nem...

Honnan tudhatom, hogy nem vagyok skizofren?

Figyelt kérdés

Nagyon konnyen beletudom magam lovalni a panikrohamba, a szorongasba. Vannak olyan szituaciok, amikor konnyebb. Peldaul ha itthon vagyok nehezebben tudom kiprovokalni (gondolom mert abszolut nem szorongok), de ha pl munkahelyen vagy nagyobb tarsasagban vagyok, konnyen ramtor a szorongas, megmagyarazhatatlan diszkomfort erzes, ami megijeszt. Nem tudom ilyenkor megfogalmazni, hogy mi bajom van es miert erzek felelmet es aggodast, de ezek az erzesek megijesztenek es meg rosszabbul erzem magam. Azt erzem ilyenkor, hogy menekulnom kell, elonti a feszultseg a testemet, eg a karom es melegem lesz. Mintha teljesen mas tudatallapotban lennek es mashogy erzekelnem a valosagot, mindent ijesztonek talalok ebben az allapotomban. Minden gondolatot, mozdulatot, mindenrol azt gondolom, hogy ront a rosszulleten. Lehet csak a veszelyforrast keresi az agyam ilyenkor? Ez lehet skizofrenia? Nagyon felek a betegsegektol. Ha elolvasok egy betegtajekoztatot es olyan komoly betegsegek vannak benne, hogy skizofrenia, siman rosszul leszek.

Sajnos mar vannak ilyen berogzodeseim, hogy ha nyilvanos helyen eszek, akkor tutira rosszul leszek, vagy ha idegen gyogyszert veszek be. Ezen felul ugye kerulom javareszt azokat a helyeket, ahol voltam mar risszul. Ez mar rogeszmenek szamit?


2020. máj. 12. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szakember tudja ezt megmondani és segíteni is csak ő.
2020. máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrének általában nem hiszik magukról, hogy skizofrének, sőt azt gondolják, hogy ők normálisak, de mindenki más bolond. Tehát, ha ez felmerül, akkor valószínű nem vagy skizofrén.
2020. máj. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Van aki tudja, hogy az de annak elmondják, mert magától valóban nem jön rá.
2020. máj. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!