Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérő rémálmoknak mi...

Visszatérő rémálmoknak mi lehet az oka, ha nem tudom semmihez sem kötni őket? 25/F

Figyelt kérdés

Rendszeresen ezeket álmodom: Egy adott helységben vagyok és valamiért át kell mennem egy másik szobába, ahol teljesen sötét van, csak azon az ajtón szűrődik be fény amin én beléptem. Miután belépek az ajtón, az ajtó magától elkezd bezáródni és egyre sötétebb lesz. Pánikszerűen elkezdek rohanni az ajtó felé és nagy erővel küszködve feltépem. Amint meglátom a fényt felriadok. (Gyerekként sokáig féltem a sötétben, de a rémálom kb fél éve jött elő és már több mint egy évtizede túl vagyok rajta)


Másik álom: Zavaros sötét vízben búvárkodom, de mindig beszorulok valahova, többször sikerül kiszabadítanom magam. Végül olyan helyre szorulok be, ahonnan már nincs menekvés, szép lassan elkezdek fulladozni és felriadok. (A való életben tudok úszni,sosem búvárkodtam és nem volt semmilyen rossz élményem a vízzel.)



2020. máj. 15. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Mióta vannak ezek veled?
2020. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kb. fél éve, de mostanság egyre gyakrabban
2020. máj. 15. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:
És történt veled valami negatív életesemény fél éve vagy korábban?
2020. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

..szia,

Esetleg, talán lehet valami olyan, hogy becsüld meg jobban az idődet, amíg van rá lehetőség addig használd ki, legyél hálás mindenért.. mert vannak dolgok, amiket később már nem tudunk megjavítani, sem bepótolni..


A fény arra is utalhat, hogy a jelen helyzetben tudod mi volna a helyes -azért látod-, de nem teszed meg avagy halogatod valamiért .. de ez nem lesz mindig ott, az esély..

tehát amit a lelkiismereted és hited alapján szükséges, azt ne hanyagold el..

Üdv.

2020. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem történt semmi különös, mindennapi problémák amikkel szembenézek mint bárki más.
2020. máj. 15. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:

szia,

lehet ez valami mélyebben lévő dolog, pl. szülő-gyermek kapcsolat, vagy ha vallásos vagy akkor Istenkapcsolat, vagy lehet párkapcsolat, vagy munkahelyi dolog is.. ami már régóta ott van, de úgy nem feltűnő..


gondolkozz mi volna ilyen, mihez tudnád kötni...

2020. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!