Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok a videochattől?

Miért szorongok a videochattől?

Figyelt kérdés

A távoktatás során több egyetemi órám is videokonferencián keresztül lett lebonyolítva, és azt hittem, hozzászokom a félév végére, de úgy tűnik, nem sikerült. A héten volt az utolsó órám, és ugyanúgy - ahogy eddig mindig, amikor megnyilvánultam - elkezdett remegni a kezem, a hangom, és egyébként hiába nem éreztem félelmet, és hiába tudtam rendesen fogalmazni is, fizikailag mégis nehézséget okozott az önkifejezés. A hangremegés miatt, meg mert úgy érzem, mintha kicsit kifulladnék (de nem hiperventiláció!). Ilyenkor azt sem tudom, hova nézzek igazán, zavarba jövök a kamerától, és attól, hogy a többiek látnak. Személyes kontaktus során, barátok jelenlétében ez egyáltalán nem jellemző, sőt hétköznapi helyzetekben sem igazán, inkább az iskolai órákon/vizsgákon, ahol teljesítenem kell, és úgy irányul rám a figyelem, hogy "tétje is van", ha lehet így mondani. Viszont! Barátokkal folytatott videochat/telefonhívás is feszélyez (igyekszem is elkerülni az olyan helyzeteket), csak a családtagjaimmal tudok szorongásmentesen kommunikálni valamilyen eszközön keresztül.

A vizsgaidőszak során is lesz pár videós megjelenésem, sajnos már jó előre félek tőlük.


Tehát nem is feltétlenül az érdekel, hogy miért szorongok, hanem hogy ezzel mit lehet kezdeni. (Csak ilyen formában kevésbé volt absztrakt a kérdés.)



2020. máj. 15. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Épp azt kellene tenned, hogy a barátokkal, haverokkal való videochatelést, telefonálást nem kerülöd ki. Gyakorolni kell, szoktatni magad hozzá. Direkt te kérd meg XY-t, hogy videochateljetek, hívj fel valakit telefonon, rendelj pizzát telefonon, stb. Pl ha elmész egy pszichológushoz, az is pont ezeket mondja arra, hogy mit csináljál. Jobb módszer, csodaszer nincs. Illetve állítólag néhány embernél beválnak a különféle relaxációs meg légzéstechnikák, de ezekről nem tudok nyilatkozni, mert nálam sose működött egyik se.
2020. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is így lennék én még telefonba se tudok beszélni
2020. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ma videochateltem egy emberrel, és teljesen jól viseltem, meg is lepődtem rajt. Lehet, az a kulcsa a dolognak, hogy csak ketten voltunk, így picit személyesebb, mint egy egész csoport előtt. Szóval a gyakorlás tényleg jó ötlet, megpróbálkozom vele a továbbiak során.


Kedves második, te is próbáld meg azért, tényleg tudom, hogy nem egyszerű, de ha van olyan pillanat, amikor magabiztosnak érzed magad, akkor megpróbálhatnád, hátha kiderül, hogy mégsem olyan ijesztő. :) Én is így fogok tenni. Hajrá!

2020. máj. 17. 00:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Én megkérem mindig az illetőt, hogy térjünk át a telefonra, nem szoktam videochat-elni. Nem tartom normálisnak, hogy azért mert az embernek meg van a telefonszáma meghívás nelkül bemegyünk a lakasaba, vagy ahol epp tartózkodik. Magánélet szinte nincs, már mert mindenkinek elérhetőnek kell lennünk bármikor. Most ne értsetek félre, nem mintha bármit titkolnék, de akkor is zavar. Barátokkal es csaladdal is csak telefonon konzultálok. A hangüzenetet is kerülöm.
2022. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!