Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulímiás vagyok! Mit tegyek?

Bulímiás vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Beismertem magamnak végre..

1,5 éve tart folyamatosan, de előtte is volt egy kis szakasz amikor nem bírtam magamnak megálljt parancsolni.

Általában naponta 4-5x megyek el hánytatni magam, van amikor addig nem állok meg míg jön belőlem valami.

Amúgy is rátesz egy lapáttal a refluxom és sokszor már magam sem tudom, hogy mitől fáj a gyomrom.

A másfél év alatt 25 kilót híztam,(amúgy is kövér vagyok..kb 120 kiló jelenleg)

Menstruációs problémáim lettek, van hogy 2 hónapig erősen folyamatosan vérzek. Kiderült, hogy pcos-em és inzulinrezisztenám van. Nagyon sokszor véreset hányok/vagy barna kávézacc szerűséget. Emellett 1,5 éve csak hasmenésem van(az is naponta legalább 4-5x).

Minden áldott nap eldöntöm magamban, hogy márpedig ma akkor sem fogok hányni, ennek ellenére az estéim mindig ezzel kezdődnek és végződnek. ( Nem évesi kényszerből csinálom).

Annyira elkeseredett vagyok már, így is 1 nap egyszer eszem..

Nem igazán szeretném, ha pszichológus foglalkozna velem(édesanyámnak nagyon sok pszichés betegsége van, nem szeretnék úgy járni mint ő..)

Egy kicsit hosszúra sikeredett, de ha valakinek segítség nélkül sikerült ki gyógyulnia, örülnék ha ellátna egy két jó tanáccsal.:)

Mindenkinek jó egészséget kívánok!



2020. máj. 15. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy pszichés betegség, szerinted akkor ki fog segíteni rajtad? Már a felismerés és a beismerés is egy remek dolog, sokan ugyebár hárítanak, de muszáj lenne segítséget kérned, pont azért, hogy ne kerülj anyukád sorsára. Anyukád nem a pszichológus miatt van rossz állapotban, bár ha nem jó szakember foglalkozik vele....
2020. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Anyukámnak más betegsége van, o többek közt gyógyszer függő és skizofrén volt.

Sokat feküdt pszichiátrián, én voltam az egyetlen aki 15 évesen bemehetett hozzá a zárt osztályra. Semmi mást nem csináltak vele azonkívül, hogy be gyógyszerezték.. Bár ennek már 8 éve..

2020. máj. 15. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! 6 éve kezdődött az anorexiám, 5 éve a bulímiám. Kb. 3 hónapja nem hánytattam magam, előtte is már sokat javultam, már csak heti párszor fordult elő "purge" = hánytatás. Nekem teljesen egyedül (illetve a párommal) sikerült kimásznom belőle, ugyan vannak pszichiátereim más pszichés problémáim miatt (borderline), ők ezzel sosem foglalkoztak. Megpróbálom összegyűjteni, hogy mik segíthettek nekem ebből felépülnöm, írj nyugodtan privátban, addigra remélem tudok valami tanácsot adni! Ne add fel! És ez nem hiszti, komoly betegség.
2020. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj leszokni a hányásról, én is csináltam, többek közt ez okozta a mai napig néha visszajáró refluxomat. Átálltam a sportra, vagyis amennyit eszem, annál többet mozgok. Nem vagyok egy fitnesslady, sőt, elég nyüzüge vagyok, de pl csinálok egyszerűbb gyakorlatokat (felülést pl).

Nehéz leküzdeni a "hánynom kell azonnal" érzést, tudom, mert nekem is visszaköszön még mostanság is. Próbálom lefoglalni magam, mennél jobban elterelni a gondolataimat róla, ha tudom, hogy muszáj bent tartsam a kajám. A hashajtó se legyen opció. Ilyenkor olvasok, rajzolok, filmezek, bármit, ami kivon úgymond a világból. Ha szükségesnek látod (nálam segít) szedj ilyen gyógynövényes nyugtatót, nyugiteát (orbáncfű, macskagyökér, citromfű, levendula...). Ha nem érzed mozgékonynak, sportembernek magad, akkor is kezdj valami mozgásba, akár táncolj ha senki sem lát (mert félnél esetleg) a kedvenc zenédre. Boldogsághormont termel, főleg ezért mondom. Nem órákon át tartó futásra biztatlak meg ilyenekre, az tőlem is távol áll.

Aki meg hisztisnek meg mit tudom én minek titulál, az ássa el magát jó mélyre... középső ujj fel nekik. Ez komoly baj. Pszichiátert nem ajánlom, mert csak szharos gyógyszerekkel fognak tömni, viszont egy pszichológussal beszélhetsz, ha gondolod. Van, akin segít. Bocsi a hosszáért.

2020. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!