Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Úgy érzem egy...

Mi bajom lehet? Úgy érzem egy pszichológus sem tudna teljesen megérteni.

Figyelt kérdés

Magamról: tisztában vagyok vele, hogy mindenki máshogy látja a világot, én csak a következőképp tudom jelenleg. Itt vagyunk egy anyaghalmaz, egy bolygón keringünk valahol a semmiben. Minden, amit érzékelünk, az az anyagok egymás közti, tulajdonságoktól függő kapcsolatából adódik. Sajnos azt is látom, hogy ennek az értelmét az én életem során már nem fogom megtalálni, hacsak nem kattanok meg egy ponton, amit nem zárhatok ki. Ez történhet jó értelemben is.

Viszont vannak, akiken látom, hogy tényleg boldogok tudnak lenni a maguk világában, mert egyszerűen nem foglalkoznak ilyen kérdésekkel, csak élik az életüket, olyan dolgokkal ütik el az időt, amik az agyukat boldogsághormonok termelésére ösztönzi.


Én viszont megkérdem mindig magamtól, hogy amit csinálok, miért is okoz(ott) örömet? Most tavasszal egy-két régi, sokáig űzött hobbimat kezdtem újra, de őszintén szólva pár alkalom után ráuntam az összesre. Két-három hónapja elkezdtem egy saját kis vállalkozást, amiben az elején még voltak kihívások, de már kezdem unni, ugyanaz ismétlődik folyton, a pénz pedig nem motivál.

Egyre gyakrabban kerülök a rosszabbik hangulatomba. Ha nem pihenem ki magam és kimerülök (idegileg), akkor szinte használhatatlanná válok, se koncentrálni, se gondolkodni nem tudok. A jelenlegi munkámban ennél több mindent nem tudok vállalni, ez az idegi állapotom rámegy a fizikaira is sajnos, be van merevedve folyton a gerincem és a nyakam, becsípődnek változatos helyeken, most meg olyan rossz, mintha ízületi gyulladásom lenne. Étvágyam újfent nincs, ma is kétszer ettem, pedig dolgoztam egész nap.

Ami a legrosszabb pedig, hogy hiába vagyok fáradt, elaludni nem mindig megy könnyen, az utóbbi pár éjszakám is elég rossz volt. Amikor lefekszem, elkezdek gondolkodni, próbálom megtalálni az értelmet az eddig történtekben. És akkor ilyenkor bevillannak régebbi emlékek, 1-2-3 évesek, néha úgy érzem, mintha megszűnt volna az idő, és az a történés annyira közelinek tűnik, mintha benne lennék a pillanatban. Van hogy ez úgy tör rám, hogy szinte sokkot kapok, felriadok és nagyon nyugtalanító érzések közepette próbálom ismét álomba szenvedni magam. 26/F


2020. máj. 17. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Az élet értelme az, amit elfogadsz annak. Én ezért döntöttem a kereszténység mellett, mert enélkül szerintem nincs (próbáltam), így viszont tudom, hogy valakinek fontos vagyok, egy terv része, még a rossz dolgok is fejlődésem szolgálják, és így az emberi kapcsolatok a fontosabbak az életemben, végre nem csak önmagam körül forgok.

A fájó hátad, nyakad lehet a sok gépezéstől, ha meg rosszul alszol, pláne kellene valami sportolnod. Állítsd be a telefonod, hogy jelezze ha sokat vagy egy pózban. Járj el nagyokat sétálni, legyen meg a napi 5-8-10ezer lépés, többször nyújtózkodj. Neten vannak nyaki gerinc tornák. Jó nyugtató teák vannak, pl. citromfű, estére, és szedj magnéziumot meg B vitamint.

2020. máj. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichiatert latogass . Ugyanezt elmeseled a haziorvosnak es majd tanacsol .
2020. máj. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ertem miert szeretned a vilagot megerteni , amikor a "VILAGON=Foldon" ,mi , emberek , csak egy icipici pillanatnyi=semmi ideig vagyunk jelen... Az ablakom parkanyan ammonita kovuletek vannak : tobb millio evesek s kihaltak...

Gondold el : nehany millio ev mulva mi is ott fogunk tronolni egy ablakban , erdekessegkent..26 eves ember ? Iskolaban mit csinaltal ? Gondolom ott kezdodott a nemakarasodnak nyoges a vege sztorid. Aki az agyat pallerozta anno a sulipadban , annak van eleg otlete , hogy a Foldon jarjon s ne szort novesszen a tenyereben

2020. máj. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

A leírásod alapján az a közvetlen, "felszíni" bajod, hogy egy klasszikus, 19. századi kőmaterialista rémálomban élsz, ami egyáltalán nem annyira tudományos, mint amilyennek látszik. Ha meg is lehet magyarázni az emberi pszichét biokémiai szinten, akkor az annyira bonyolult, hogy a következő 50-100 évben még valszeg senkinek nem fog sikerülni. Ha ennyire érdekel, akkor éppen pszichológiát kéne tanulnod (azon belül mélypszichológiát), mert se a természettudományok jelenlegi állása, sem a mindennapi logika nem fogja elárulni neked, miért tesz valami boldoggá és mi értelme az életednek. Nem kell "nem foglalkozni ilyenekkel" ahhoz, hogy ne legyél boldogtalan – nem az boldogtalan, aki foglalkozik vele, hanem az, akinek értetlenkedik rajta, mert rossz irányban gondolkodik róla.


Másrészt, nem az a bajod, hogy az életnek vagy a világnak nincs értelme, hanem hogy a tiédnek nincs. Ez olyasmi, mint amikor a 5 éves kisgyereket halálosan érdeklik a csilagászat vagy a vulkánkitörések. Az ilyen gyereket is valamilyen abszolút magánjellegű probléma ingerli arra, hogy "a világ" problémáit kutassa. Csak azt nem érti (ahogy Te sem egészen), hogy valójában a saját (belső) világának problémái érdeklik, nem pedig az, hogy "egy bolygón keringünk valahol a semmiben" – az csak egy analógia a valódi, meg nem értett bajodra; egy pszichés probléma "megracionalizálása".


A leírásod második fele alapján nen találtad meg "magadat", nincs használható identitásod, így tényleg nem lehet normálisan élni. Nekem úgy hangzik, hogy egyáltalán nem állsz nyerésre ebben, de szerencsére nem "a pszichológushoz", hanem egy vagy több pszichológushoz (pszichoterapeutához) kell menned, mert a pszichológus nem betanított munkás – mint minden területnek, ennek is vannak felkészültebb és felkészületlenebb, tehetséges vagy egyenesen alkalmatlan szakemberei is. Egyébként megnyugodhatsz, egy felkészült szakembernek jobb eszköztára van az igazi problémáid megértéséhez, mint saját magadnak, és amit leírsz, abban nincs igazi ritkaság. Egy egész világ nyílna ki előtted, ha mindazt tudnád, amit egy jó pszichoterapeuta.

2020. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!