Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel nyugtassam meg magam,...

Mivel nyugtassam meg magam, ti mit szólnátok ehhez a történethez?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, köszönöm ha végigolvassátok.

Sírógörcs közepette írok, bocsánat, ha kicsit zavaros.

Szóval, előre elmondom, hogy tudom, hogy a járvány mindenki életet befolyásolja, sokan szenvedtek tőle, sokan mar nem élnek miatta es az egesz világ a feje tetejére állt. De velem egy olyan dolog történt emiatt, amit nem tudok feldolgozni. Évek óta szerettem volna megkapni egy munkát, ami eddig sosem sikerült, január elején viszont igen. Aztán jött a virus, akkor meg biztos volt a munka, ezért lemondtam az előzőt(egy olyat amit szinten évek óta szerettem volna, viszont mivel mar megvolt a másik le kellett mondanom.)viszont márciusban lezártak mindent, nem tudtam elutazni, hogy dolgozhassak, meg mindig nem tudok, hónapok óta itthon ülök egyedül a szobámban, borzalmasan depressziosan, tömve magamba a xanaxot... mindig is úgy éreztem az élet játszik velem, de ez ami most történt mar egy nagyon rossz telenovellaban is hihetetlen lenne. Napra pontosan a lehető legrosszabbkor jött ez az egesz. Azt tudni kell, hogy az en életemben csak a munka van, nincsenek barátaim, a kevés kapcsoltamat is a munkának köszönhetem. Ez az egyetlen dolog ami kicsit javítani tudott az évek óta tartó borzalmas depressziomon es egyéb mentális zavaraimon. Ha meg iskolában lennék egyáltalán nem érdekelt volna, hogy két hónapig nem mehetek be, ha lenne mar családom, nem érdekelt volna, hogy 2 hónapig otthon kell lennem a gyerekkel. De kapcsolatom es gyerekem sohasem lehet. Képtelen vagyok aludni, teljesen úrra lett rajtam a szorongás es a duhkitoresek. De amikor hónapokig be voltam zárkózva a szobámba es nem volt munkám, akkor nem történt ilyesmi, pont akkor amikor a legnagyobb vágyam teljesült volna... most itt vagyok teljesen kilátástalanul es fogalmam sincs, hogy mi lesz. Nehéz gyerekkorom volt, eleve sok mentális bajt örököltem, az apám egy beteg agresszív állat, rengeteg traumát okozott gyerekkoromban, talán ezért sem vagyok képes férfival lenni. ezért eleve nehezek a mindennapok, mindig is úgy éreztem, hogy szórakoznak velem, soha nem akartam hinni a sorsban, mert felek tőle, de erre mar tényleg nem tudok mit mondani... pedig alapvetően soha nem voltam gonosz, igen, talán a duhrohamaim közben megbántottam par embert, sajnos olyat is akit szeretek, es a megkeseredettség miatt, féltékeny es kicsit utálkozó lettem, de amilyen életem volt, ez nem is csoda, sőt borderline is vagyok, amit ugye képtelenség kontrollálni... Mit lehet erre mondani?? Nemsokára megyek pszichológushoz, de vele egyéb komolyabb gondokat is meg kell beszélnem, nem fókuszálhatok csak erre. Mar ezt is felek ide leírni, mert szorongok, hogy ezzel csak meg nagyobb bajt okozok. Tejesen egyedül vagyok a kínzó gondolataimmal... most mar ott tartok, hogy valamilyen ezoterikus “szakemberhez” fordulok, mert mar nincs jobb ötletem.:(( Folyton nyomást erzek a fejemben, szó szerint olyan mintha fel akarna robbanni. Egyszerűen képtelen vagyok elhinni ezt a történetet, pedig itt van, velem történt. Bocsánat, ha zavaros, nem igazán vagyok magamnal.


2020. máj. 30. 01:20
 1/3 anonim válasza:
Megkérdezhetem mi miatt nem lehet családod? Bocsánat, ha túl privát kérdés, de nem tudom eldönteni, hogy valami egészségi oka is van, vagy csupán érzésalapú. Nekem is vannak mentális problémáim, anyám lelki terrorban tartott gyermekkoromban, míg apám csak hétvégente jött haza munkából. Valamint váláskor a saját anyámat láttam, mikor próbálja megölni magát és mikor a késektől távol lett tartva, ledobott egy üveget és a szilánkokba feküdt. Voltam már pszichológusnál, pszichiáternél is, de beszélgetésen kívül semmi haszna. Jelenleg én az érettségim szúrtam el, felvenni nem fognak így. Tudom sokkal kisebb probléma, de el kellett mondanom a személyes történetem, hogy lásdd van rálátásom, legalábbis részben át tudom érezni. A két szülőm teljesen különböző, anyám agresszív, alkoholizmusra hajlamos; apám meg vegetáriánus, pacifista, nyugodt ember. Mivel hiszek abban, hogy mindkettőjükből van bennem valami,teljesen osztott, kettős személyiségem van. Egyszerre érzem magam szörnytegnek és egyszerre gondolom azt, hogy csak jót szabad tennem, mert ha megszegem akkor a másik oldalam lesz úrrá rajtam. Nem tudok kapcsolódni másokhoz, mert félek, hogy megbántom őket. De őket meg megbántom azzal, hogy nem közösködöm velük. Tehát a félelmem a fájdalomokozástól szintén fájdalmat eredményez. Úgyhogy végig lehet gondolni, hogy a félelem tárgya valós.e vagy éppen csak te generálod. Féken tudod tartani a sötét oldalad és egy társ aki felé teljes bizalommal vagy segíthetne ebben. Én ebben hiszek, sőt emellett remélem, hogy idővel teljesen el is tüntethetem ezen személyiségemet. A gátlástalan, rosszindulatú, agresszív állatot. Hidd el, jogod van a társasághoz. Sokkkal több ember van, aki lelkiismeret nélkül teljes állati énjét a világ felé tárva valósan megrontja mások életét. Látom jelenleg az életednek egyedül a munkában látod értelmét. De ne felejtkezz meg róla, hogy te választottad ezt és bármikor adhatsz más értelmet is neki. A munkka az jön meg megy. Ha ez nem jött össze, lesz másik. Viszont ha több kapcsolatod lenne, munkát is könnyebben szerezhetnél. Az állások jó része mind protekció által szerzett.
2020. máj. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%

Súlyos tolerancia tüneteid vannak a nyugtatókról, ez a helyzet. Magyarul hozzászoktál, és annak ellenére, hogy szeded olyan mintha durva elvonásban lennél.

Bocsi, a csernusos stílusért, de a többi csak rizsa a sanyarú gyerekkorról meg a többi.

Nem kártyavetőhöz vagy tenyérjóshoz kell fordulni, hanem bevonulni az addiktológiára egy jó kis nyugtató elvonásra. Szedd össze magadat, gyűjts lelki erőt, mert iszonyú nehéz lesz és sokáig tart. Az elvonásban tudok segíteni, értek hozzá, az egyéb lelki bánat nem érdekel.

Az ormótlan stílusom ellenére, a tanácsom igazi segítség, nagyon szívesen. A többi csak rajtad múlik.

2020. máj. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dili doki most! Nem pszhihológusra van szükséged hanem pszhiátriai ellátásra. Én azt javaslom hogy feküdj be egy pszichiátriai osztályra, és ott majd rendbe tesznek hidd el. Nekem is rengeteget segített. 25/L bipoláris affektív zavaros OCD-s lány
2020. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!