Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat a szolárium függőséget?

Okozhat a szolárium függőséget?

Figyelt kérdés
Évek óta egyre többet mentem szoláriumba, végül itthonra vettem egyet, mert hosszú távon olcsóbb. Minden nap befekszem, mert imádom, ahogy süti a bőrömet, relaxál, megnyugtat. Okozhat-e függőséget? 26/L

2020. jún. 3. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhat. De ha minden nap befekszel, az már eléggé függőség. Eddig, akiket ismertem és igazán függők, ők is max. 3-5 naponta mennek. Már egy kis világosodást sem képesek elviselni, meg amikor teljesen barnák, akkor is világosnak látják a bőrüket és már semmi nem elég nekik. Durva, hogy milyen hirtelen öregedtek meg. Nagyjából 20 évvel néznek ki idősebbnek a koruknál. Ha együtt megyünk valahova, azt hiszik mindenhol, hogy valamelyiküknek a lánya vagyok. :D
2020. jún. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Gratulálok. Az egészségügyi kockázatokra nem kellene gondolni? Arról nem is beszélve, hogy a bőröd már most nagyon rossz állapotban lehet, de egy jó 7-8 ev múlva ne nagyon akarj majd tükörbe nézni... az ilyen emberket soha nem értettem. Másrészt szerintem a fehér bőr gyönyörű, éltem már hónapokat tengerparton, 5 percnél tovább soha nem maradtam a napon.
2020. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha nem szolizom, egyből jönnek elő a komedók-pattanások, sok évig tartó szélmalomharc volt, a kozmetikus járt jól. A napfénytől kiütéseim lesznek, a szolitól nem.
2020. jún. 3. 08:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jo szándékkal írtam. Az, hogy minden nap befekszel a lehető legrosszabb, amit tehetsz. Nézz meg egy par interjút bőrgyógyászokkal. Meg a pattanás sem olyan rossz, mint ahogyan a bőröd ki fog nézni, ha nem hagyod abba, az egészségügyi kockázatról pedig ne is beszéljünk. Nyilván az a lényeg. Ha használod is, ne minden nap.
2020. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A pattanások már akkor jöttek, amikor pár napot kihagytam. A komedók szinte ropogtak kinyomáskor, némelyik a tükrön koppant.


A napi húsz perc szolitól ennek vége, mintha elvágták volna. De a másik hatása miatt is imádom, hazaérve alig várom, hogy lefürödve befeküdjek és felragyogjanak a csövek. Annyira kellemes a kék fény, a lágy szellő, szinte eufóriám lesz a végére.

2020. jún. 3. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!