Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elhagyni a...

Hogyan tudnám elhagyni a túlgondolásaimat, meg a féltékenységemet? 18/f

Figyelt kérdés
Ha a barátnőm más fiúkkal beszél, vagy nevet mondjuk valami viccén egyből féltékeny leszek, és ilyenek jutnak eszembe, hogy biztos vele jobban meglenne, hogy el fog hagyni stb., teljesen megbízok benne, tudom, hogy soha nem csalna meg, nagyon hűséges, de folyamatosan elkezdek minden kis szarságot túlgondolni, és azonnal lejövök az életről. Főleg fiú barátai vannak, és amikor velük találkozik szabályosan rosszul vagyok, és túlagyalok mindent. Amikor szarul vagyok ez miatt észreveszi rajtam, és ő is szarul lesz, ez után meg csak még rosszabbul vagyok, mert látom, hogy miattam van így. Mit tudnék csinálni, ami segítene? Nem zárhatom el a barátaitól, nem vele van a hiba. Forduljak pszihológushoz? Nézegettem már, és nem tudnék egy magán rendelést kifizetni, van értelme államihoz elmennem?

2020. jún. 7. 19:02
 1/5 anonim válasza:
15%
Egyszerű: dobd ki, szakíts vele, nincs barátnő, nincs féltékenység.
2020. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Probáj meg iyenkor a közös élményeitekre,emlékeitekre gondolni, azokbol eröt meriteni,egyébként majd idövel kinövöd a féltékenykedést én is ilyen voltam ilyen idösen 28F
2020. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# Ez kizárt. Nagyon szeretem, nem tudnám otthagyni.


2# Köszönöm a válaszodat, megpróbálom azt, amit tanácsoltál. Lehet tényleg kinövöm, de ezen most kéne változtatnom :(, nem szeretném megvárattatni a barátnőmmel ezt.

2020. jún. 7. 19:35
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Egyes a humoránál van, a bibi csak az, hogy a féltékenység belülről fakad, nem külső körülmények váltják ki. Van aki akkor se féltékeny, ha a párja a legfélreérthetőbben viselkedik, más meg akkor is féltékeny, ha a pár otthon ül egész nap. Úgyhogy ha szakítasz is és újat keresel, biztosan találsz okot majd ismét a féltékenységre, az agyad nem fog cserben hagyni, hiszen ott születik minden.

Ezen tényleg sokat segít az önismereti munka, a pszichoterápia, de nagy mázli kell ahhoz, hogy tb-finanszírozott pszichológusok között jót találj. Azért próbáld meg. Az semmit nem jelent, hogy melyiknek van "jó híre", mert mindenkinek más jön be. A lényeg, hogy tudj azonosulni dolgokkal, amik elhangzanak a foglalkozáson, ne csak elfogadd vagy elhidd őket, hanem vizsgáld meg, hogy tényleg érvényes-e az esetedben. Az is jellemzője egy jó terápiának, ha megmozgat érzelmileg és elgondolkodsz dolgokon, összefüggéseken. Ha a pszichológus ítélkezik, illetve kijelent dolgokat, ahelyett hogy csak felvetné, megkérdezné őket, az nem feltétlenül jó. Mármint az ítélkezés az kifejezetten rossz, de olvastam már itt olyat, hogy valakit olyan szakemberrel hozott össze a (bal)sors, hogy szabályosan bírálta a klienst. Az ilyet ott kell hagyni és újat kell keresni, mert nagyon sok jó terapeuta is van, akinél tényleg sokat lehet fejlődni. Egy jó terapeutával azt érzed, hogy együttérez veled és a Te oldaladon áll. Persze ez nem abban nyilvánul meg, hogy a másik oldalt elítéli, hanem abban, hogy érdekled és támogat.

Minden befektetett energia (akár pénz, idő) megéri egy működő pszichoterápiával, mert nemcsak az önértékelésed áll majd be normálisra, de sok olyan dolog is javul majd, amire azt hitted, hogy megváltoztathatatlan.

2020. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszodat! :)
2020. jún. 9. 19:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!