Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan aludjak el? Olyan...

Hogyan aludjak el? Olyan módszert keresek, ami elősegíti azt, hogy minél amarabb el tudjak aludni!

Figyelt kérdés
Hiába érzem, hogy álmos vagyok, egyszerűen nem tudok elaludni, csak órák múlva. Néha azt érzem, hogy a gondolataim nem hagynak aludni.
2020. jún. 11. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gondolataidtól kéne megszabadulni. Ha lehet, ne legyen elvégzetlen feladatod, legyél elég fáradt ne csak fizikailag, de szellemileg is, egy séta alvás előtt a hűvös levegőn segíthet, relaxáló tea (csak ne annyi, hogy wc-re kelljen menni), forró fürdő, és feküdj le korán, hogy az se legyen baj, ha nem sikerül egyből elaludni.
2020. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

sportolj valamit

este egyél rendesen ne sokat, ne keveset

megfelelő hőmérsékletű takaróval takarózz

feküdj le későn 11 felé addig olvass vagy nézz tévét (számitógépes játékok kizárva!)

dobj be egy Valeriana Night-ot ha nem megy még mindig az alvás és kattogsz

2020. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bevált.Nagy lélégzetvétel és számolsz 4.-ig.A levegõt bent tartani és közben számolsz 7.-ig.Kifujni a levegõt és számolsz 8._ig.Mire megcsinálom 2.-szer vagy max.3-szor már el is aludtam.
2020. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En is ezzel kutdok. Total nem tudok leallni az agyalassal. Na most h nyar van feoccsotok este. Ha meg nem, akkor 100-tól visszafele elkezdek szamolni, ugy h elkepzelem a szamokat kulonben hajlamos vagyok elmélázni kozben. Igyis kb 500-600ig szamolok de nem hajnal 4-5ig vagyok evren hanem csak egyig
2020. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Huu nekem volt egy baromi hosszú alvászavaros időszakom mikor sokat stresszeltem. Átérzem. Volt hogy napokig 3-4 órákat aludtam kivoltam teljesen.


Nekem ezek segítettel: nap közben valami mozgás, elég akár fél óra edzés, élvezd a mozgást!

Nem szabad bekajálni éjjelre.

Ne telefonozz, ha nem tudsz aludni inkább olvass, vagy hallgass ASMR videókat, van akinek segít nézz utána.

Citromfű tea engem volt hogy kiütött nyálam kifolyt úgy aludtam, a mellé pedig levendula illóolaj! Csepegtess 1-2 cseppet a párnádra nagyon jó, de párologtathatod is.

Megfelelő hőmérséklet.

Tiszta jó illatú ágynemű.

Pohár víz mindig legyen melletted vagy épp a citromfű tea.

Magnézium b vitamin komplex citromfűvel lefekvés előtt fél órával.


Na ha ezektől a kombóktól nem alszol, semmitől:D engedd el az izmaid, lazíts hagyd, hogy elmerülj az álomba, ne ellenkezz a gondolatokkat.

2020. jún. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!