Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megállapítani...

Hogyan lehet megállapítani egy emberről, hogy Nárcisztikus? Hogyan lehet felismerni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ő az, akinek tökéletes az élete, vagy legalább is te azt hiszed, mert hazugsággal eléri, hogy mindenki így gondolja róla. Egyébként jellemzően mindig olyan történetei vannak önmagáról, hogy ő mindent megtett a cél érdekében, mindent a legtökéletesebben csinált, ő maga egy megtestesült csoda, de a történetben ezzel párhuzamosan mindig megjelenik az, hogy ő egy áldozat, ő mindenből rosszul jön ki, például őt mindenki kihasználja, pedig ő mennyi jót tett másokért (vagy legalább is ezt állítja magáról). Mindenkitől azt várja, hogy őt dícsérjék, emeljék az égbe, amit azzal próbál elérni, hogy tökéletesnek állítja be magát.

A youtube-on jó videók vannak róla, érdemes azokba is belenézni :).

Egyébként egy elég súlyos mentális zavarról van szó, több féle nárcisztikus zavar is létezik, nem irigyelni való. Terápiával is nehezen kezelhető. Az ilyen emberek élete elég hamar ki tud üresedni, de ezt a környezetének nem mutatja.

2020. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges hogy én is az vagyok, mert jelenleg így gondolom. Államilag támogatva van ez? Vagy saját zsebbel kell beszállni?
2020. jún. 11. 21:43
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Tekintve, hogy súlyos mentális problémának számít, szerintem nem kell a zsebbe nyúlnod, államilag támogatva kell, hogy legyen. Kérj időpontot a pszichiátriára, és ott tudnak segíteni.

Attól, hogy így gondolod magadról, még nem biztos, hogy az vagy, de ha úgy érzed, nyílván el lehet vele menni szakemberhez, ő pontosabban meg tudja mondani, hogy mi a helyzet :)

2020. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Talán, aki valóban nárcisztikus, az nem jut el odáig, hogy ezen gondolkozzon és fel is ismerje a problémát.

De ha valóban az vagy, te vagy magadnak a legfontosabb az életben, minden rólad kell, hogy szóljon, hatalmas az önértékelésed, mindenkitől elvárod, hogy imádjon és képtelen vagy elismerni, ha valaki valamiben jobb nálad.

2020. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, ennél egy kicsit árnyaltabb a történet. Ha valóban tudnád, hogy mi az a nárcisztikus személyiségzavar, azt is tudnád, hogy miből fakad. Nagyon okos es ostoba ember is lehet nárcisztikus, utóbbi talán azt sem tudja, hogy mi az, előbbi viszont abszolút tudhatja magáról. Sőt, még ez az állítás sem ennyire egyértelmű. Plusz a narcizmusnak is vannak szintjei.
2020. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag elég ritka jelenség, hogy egy valóban nárcisztikus feltételezze magáról, hogy ő az.
2020. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
En személy szerint biztos vagyok abban, hogy az vagyok, bar nyilván vannak fokozatai. Szerintem ez tájékozottság es önismeret kérdése. Nárcisztikus szemelyisegzavarral élni azért elég más, mint “normálisan”. Alapvetően en sem erre gondoltam, depresszióról es szorongásról olvastam rengeteget, utána jöttek a személyiségzavarok. Es egyébként ahelyett, hogy megrémisztett volna, szinte úgy is éreztem, hogy illik hozzám ez az állapot... ez mar nem tudom hanyadik szintje a történetnek.
2020. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akit én ismerek nárcisztikust, szerintem a szót sem ismeri és annak a jelentését. De ha tudná sem ismerné be, hogy az mert azt mondaná hogy: látod, ez te vagy! Te pont ilyen vagy!

Fel sem ismeri, hogy beteg!


Nagyon tönkre tett lelkileg. (Ő is és a "szárnyas majmai" is! A segédek, akik mellette állva akár öntudatlanul is segítenek neki. De ezek a majmok tudták, hogy nekem fáj.) Nagyon sokáig értéktelennek is éreztem magam. Sokáig tartott kimászni a gödörből.

Belecsöppentem egy nárcisztikus családba a férjem által, aki szintén elszenvedő (csak neki nem tűnik fel, mert ebbe nőtt fel, neki ahogy ők vannak az természetes jelenség). Brutális ahogy hazudnak és megfélemlítenek... Ahogy szinjáték minden, semmi sem igaz. Még ha kerdeznek az sem! S aki ebbe belerondít, az idilli hazug világukba, annak jaj...

2020. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem személy szerint többféle mentális gondom is van, évek óta depressziós vagyok, szociális fóbiám is van, ezért ha épp nem dolgozom rengeteg időm van a témában olvasgatni. En sem úgy fedeztem fel a dolgot, hogy tudtam, hogy az amilyen vagyok nem normális es lehet egy külön személyiségzavar, hanem egyszer rátaláltam, elkezdtem egyre többet olvasni a témában es így biztos lettem benne. Sőt, amennyire féltem elmenni szakemberhez, most annyira élvezem, hogy 50 percig csak magamról beszélhetek, élveztem kitölteni a tesztet es mar alig várom, hogy mehessek újra, hogy végre megint körülöttem forogjon minden es a pszichiáter es az asszisztens is csak rám figyeljen.
2020. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az is lehet, hogy ráfogják valakire. Mert itt is van, hogy néhány mondatból egyből rámondják a kérdésben szereplő emberre, hogy nárcisztikus.
2020. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!