Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő amíg a kémia...

Mennyi idő amíg a kémia visszaáll?

Figyelt kérdés

Nehéz 4-5 hónapom volt.. volt tragédia, aztán folyamatosan betegnek gondoltam magam, aztán amikor tényleg nekiállt fájni a gyomrom, akkor elvesztettem a dolgot. Egész nap sírtam, semmihez se volt erőm, egy kupac orvosi papírt halmoztam fel és csak idegeltem magam. Egész nap feszült voltam, mindenféle testi tünet kijött rajtam.


Egy hónapja már nincsenek kényszeres gondolataim azzal kapcsolatban, hogy beteg vagyok, viszont a belső feszültség nehezen akar múlni. Már néha-néha van 2-3 jó napom egyhuzamban, de folyamatosan visszaesek, bármi ok/gondolat nélkül.


Betudható ez annak, hogy a kémia felborult és ennyi idő után nem 1-2 nap rendbejönnie?


2020. jún. 12. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan arról van szó, hogy borult a kémia, és ez bizony nem 2 nap. Én nyugtató elvonásból gyógyulok, aminek hasonló tünetei vannak, mint amit felsoroltál. Kb 2 év kell a teljes tünetmentességhez. Olvass utána, h mi feszíti az idegrendszert, ezeket kerüld. Azt is tanulmányozd, h mik lazítanak, ezeket pedig napi szinten gyakorold. Hónapokat mondanék, de az már rajtad múlik, hogy 2-3, vagy 12 lesz.
2020. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szedtel ra barmifele gyogyszert? Igen, borult a kemia, es az idegrendszer nagyon lassan regeneralodik.
2020. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem szedtem semmit se és most se szedek. Próbálok sok vezetett meditációt végezni, sportolni, kimozdulni, csak amikor visszaesés van, akkor úgy tűnik, mintha hiába tenném ezeket a számokra kellemes tevékenységeket.
2020. jún. 12. 13:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz 5 hete járok, ő segített leállni a kényszeres gondolatokkal.
2020. jún. 12. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Lesznek hullamvolgyek, ez a gyogyulas velejaroi. :) Ne aggodj, jo uton haladsz!
2020. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beiktatni valami intenzív testmozgást a napjaidba.

Bringázás, futás... akármi...

Én pl vettem egy ugrálókötelet, és mikor túl sok a stressz, vagy azt veszem észre, hogy csak fekszem és moccanni sincs kedvem, akkor erőt veszek magamon és ugrálok kicsit a szoba közepén, utána egyből könnyű nekiindulni és csinálni valami hasznosat. Nagyon segít kikapcsolni a stresszt

2020. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!