Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire egészségesek ezek a...

Mennyire egészségesek ezek a "tünetek" nálam, 16 évesként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok. Szeretném olyan ember(ek) segítségét kérni, aki(k) valamennyire jártasak ebben, vagy csak tudnak valami értelmeset mondani, nagyon meg szeretném magamat ismerni, csak nem tudom, hogy merre kéne elinduljak.

A témára térve. Elég sok ideje elfakultnak érzem az érzelmeimet, nem tudom kifejezni azt, hogyha örülök valaminek, és az igazat megvallva nem is szoktam örülni, inkább a nyugodtság, és/vagy szomorúság vall rám. Egy csendes gyerek vagyok, nem járok bulizni, nem fogyasztok alkoholt, vagy nem dohányzok.

Nem nagyon mozgatna meg egy ember halála, vagy hiánya sem. Egyedül a barátnőmé, ő az, akinek az elvesztésétől nagyon tartok, és összeomlanék, hogyha itthagyna. Édesapám párszor elköltözött itthonról, de az első alkalom sem hatott meg, őszintén szólva lesz*rtam, míg a többiek sírtak, én pedig nem tudtam elképzelni, hogy mi a világvége abban, hogy elment Apu itthonról.

Lelkiismeret-furdolás nélkül képes vagyok egy embert érzelmileg tönkretenni. Nincsenek titkaim egyetlenegy ember elől sem, aki csak kéri, kitárom Neki az egész magánéletemet, még akkor is, hogyha éppen 5 perce találkoztam vele, nem tudom beleélni magam mások problémáiba, ettől függetlenül próbálok úgy tenni, minthogyha segítenék, mert ilyen "közvéleményt" szeretnék magamról.

Időnként dührohamaim vannak, ilyenkor megvágom magamat, vagy hogyha nem számít, hogy csendes legyek, akkor a szekrényem sarkát ütögetem. Gyakoribb a vágás, a kezeim tele vannak fehér hegekkel, a lábamon és a kezem felső részén pedig egy sötétbarna- időnként vöröses színű vastag vágásnyom van. Az emberek előtt nem szoktam mutatni ezt az oldalamat, mindig eltakarom, nem akarom, hogy akárki úgy ismerjen meg, hogy "ő az a gyerek, aki tele van vágásokkal", ezért nyáron is hosszú farmernadrágban, és egy hosszúujjú felsőben járkálok, akárhol vagyok.


Nem tudom, ebből mennyi volt az, ami segíthet Nektek a válaszolásban, de hogyha van bármi, amit kihagytam, kérlek kérdezd meg, és örömmel válaszolok rá.


Köszi. Sziasztok!



2020. jún. 14. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen kezeltesd magad.

Durván elfajultak az indulataid,.

És itt megiscáfolnám amit írtál

Elég sok ideje elfakultnak érzem az érzelmeimet, nem tudom kifejezni azt, hogyha örülök valaminek, és az igazat megvallva nem is szoktam örülni, inkább a nyugodtság, és/vagy szomorúság vall rá


De ha dühöngsz az is érzelem nem?

Mellesleg keress valami művészeti ágat amiben megtud nyilvánulni a haragod.

Fess, vagy ha mai gyerek vagy írj rap szövegeket vagy nem tudom.

Akár edzhetsz is.

2020. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Voltam már pszichológusnál ~fél évet, de nem segített.

Úgy gondolom, hogy a dühöngés nem egy olyan érzelem, amit ki kell/lehet fejezni. Sőt, inkább egy állapotnak nevezném. Ez meglátszódik rajtad. Lehet, hogy rosszul gondolom, de így gondolom.


Köszi a válaszodat, adok pipát!

2020. jún. 14. 19:22
 3/4 anonim válasza:
100%
Én is 16 vagyok hasonló emberke én se tudom mi lehet a bajom, szerintem neked Borderline-od van, esetleg PTSD-d az is okozhat ilyesmiket hogy eltompítja az érzelmeket tudtommal. De ezt így nagyon nehéz megmondani
2020. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat!
2020. jún. 16. 15:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!