Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudják elhinni a...

Miért nem tudják elhinni a szüleim?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve vannak szorongásos tüneteim, de eddig még nem voltak olyan komolyak. Pár hónapja ha társaságban vagyok és úgy érzem hogy valaki néz, akkor ha állok remeg a lábam, amikor ülök akkor pedig a nyakam szokott ha mozgatni próbálom a fejem (ez tudom, furcsán hangzik). Pl. Az egyik ünnepségen a Himnusznál, mikor vigyázban kellett állni az egész testem remegett, először csak a lábaim, aztán a testem is. Van, hogy órán, mikor elöl ülök és úgy érzem, hogy valaki figyel elkezd remegni a nyakam.

A szüleim nem értik meg, hogy így nem szeretnék elmenni az évzáróra. Természetesen nem szeretném kihagyni az ilyeneket és iskolába is szeretném járni, ezért meg szeretném nézni magam egy orvossal és tenni valamit.

A szüleim azt mondják, hogy csak bebeszélem magamnak, meg, hogy nincs semmi bajom, pedig már a testvérem is látta egyszer ezt a remegést.

Hogy tudnám megértetni a szüleimmel, hogy ez kellemetlen nekem és így nem szeretnék elmenni az évzáróra?



2020. jún. 14. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
49%
Lesarkitva igazuk van, ha megprobalod figyelmen kivul hagyni ezeket a tuneteket, akkor elmulhatnak. Viszont ha neked zavaro, akar iskolapszichologustol is kerhetsz segitseget. Anno en hipichondria miatt kezdtem el jarni.
2020. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!