Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy egy pszichiát...

Lehetséges, hogy egy pszichiátert tudjak úgy manipulálni, hogy azzal diagnoszitizaljon amivel en szeretném?

Figyelt kérdés
Furán fog hangozni, de elkezdtem aggódni, hogy a pszichiáternek id olyan dolgokat fogok mondani direkt, hogy ő is úgy gondolja olyan betegségem van, amire en gondolok. Extrém módon figyelemhianyos vagyok, rosszulletekkel mindig is fel akartam magamra hívni a figyelmet, főleg az anyámét, mivel évek óta elbagatellizalja a súlyos depressziómat, az “apám” pedig egy undorító nárcisztikus állat, akit gyűlölök. Saját magamat is nárcisztikusnak gondolom a tuneteim alapján, ezért egesz életemben úgy hazudtam az embereknek, mint a vízfolyás, hogy azt gondoljak tökéletes az életem. Annyit hazudtam mar, hogy sokszor mar magam sem tudom, hogy amit mondok az teljesen igaz vagy sem. Hamarosan megyek vissza a pszichiáterhez, es elkezdtem aggódni, hogy vajon a pszichológiai teszt kitöltése után, félre tudnám-e vezetni. Nagyon régóta nagyon rosszul vagyok mar, egyre inkább jönnek ki rajtam a nagyon erős tünetek, ezért szeretnék mar végre egy pontos diagnózist kapni, amit az anyámnak is meg tudok mutatni, viszont észrevettem magamon, hogy ezzel meg az orvosok figyelmet is fel akarom magamra hívni, ezért felek, hogy akar tudat alatt, de el fogom tulozni, amiket mondok. Plusz annyi fele mentális gondom van, hogy sokáig azt gondoltam, nem lehet meg egy ilyen eset, mit en, ezért megnyugtatna, ha konkrétan megneveznek, hogy mi a bajom. Lehet őket befolyásolni, vagy egy jó szaki átlát ezen?
2020. jún. 19. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó szakembert nem tudsz megvezetni .

Még egy jobb emberismerő is átlát ezeken a játszmákon (persze diagnosztizálni nem fog),egy pszichiáter meg főleg . Szerintem nincs mitől félned .

2020. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit akarsz. Szeretnél egy valódi diagnózist de félre is akarod vezetni? Annak mi értelme.


Természetesen egy jó szakember átlát a dolgokon mivel ezt tanulta és gyakorolta évekig / évtizedekig.

2020. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

Túldimenzionáljátok egy- egy pszichológus tudását.


Egy intelligensebb személy könnyen félrevezeti, hamis személyiséget felvéve.


Személyes példát is láttam erre, az iskolánkból kirúgtak egy magánakvaló srácot (aki egyébként később MINDEN tárgyból 95+%-os érettségit tett), mindenki tudta róla, hogy bolond. Lebukott, hogy meg akarta mérgezni az osztálytársát.

2 hét múlva, a fegyelmi tárgyaláson az anyja az ország egyik legnevesebb gyermekpszichológusának szakvéleményét lobogtatta az igazgató előtt, miszerint mentálisan teljesen egészséges.

A gyerek mosolyogva közölte, mikor kérdeztük, hogy mennyire egyszerű volt átvágni.

2020. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem szeretném félrevezetni, sőt, pont, hogy teljesen őszinte akarok lenni. Csak mivel eddig mindeki előtt leplezni akartam, hogy bármi gondom van, ezért nyilván hazudnom kellett. Elsőre azt mondta szerinte bipolaris gyanús vagyok, amit en olvasottak alapján egyáltalán nem gondolok, szóval felek, hogy felrediagnosztizalhat, plane a gyógyszeres kezelés miatt. Hallottam mar ilyenről.
2020. jún. 19. 10:57
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

5: Ott valószínűleg nem megvezették, hanem megvették :)

De ez általában így szokott lenni, minden ügyben, mellett, és ellene is lehet szakvéleményt találni.

2020. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az a gyerek ezek alapján pszichopatának tűnik, neki nyilván az is volt a célja, hogy normálisnak tűnjön a pszichológus előtt es erre ok képesek is. En is voltam mar olyan pszichológusnál, akiről nem tudom, hogy mit csinalt az egyetemen annyi évig. Nekem pont az a célom, hogy végre diagnosztizaljanak, egyszerűen csak kiváncsi voltam, vajon egy 50 körüli pszichiátert lehet-e befolyásolni, főleg ha észreveszi, hogy nárcisztikus es borderline gyanús az páciens.
2020. jún. 19. 11:06
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Állatmentőzöm, vért adok, őssejtdonor vagyok, anyagilag és máshogyan is támogatok állatmentő egyesületeket, ingyen segítek kórházi dolgozóknak,tűzoltóknak, plüssöket gyűjtök a kórház gyerekosztályára, stb."


Hát... nekem inkább úgy tűnik, hogy te vagy kóros hazudozó, a kérdező legalább megpróbál megszabadulni ettől a szokásától.

2020. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Kizárt, hogy ne lásson át rajtad a pszichiáter kábé 3-4 percen belül!


A munkájuk (és hosszú éves szakmai tapasztalatuk) része ez, hiszen nagyon sok pszichiátriai betegség velejárója, hogy hazudnak a páciensek. Nem szándékosan (ahogy te szeretnéd...), hanem mert a betegség velejárója, hogy elképzelt dolgokat mondanak el.

2020. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

A phszihiáternek azt mondasz amit akarsz

Ha azt mondod szükséged van nyugtatóra mert ideges vagy akkor fel fogja irni mivel nem ismeri a mindennapjaidat

De nem érdemes belemenni hazudozásba mert a végén olyan gyógyszert fog felírni ami nemcsak mentálisan hanem fizikálisan is meg fog változtatni a későbbiekben

Mert minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, némelyiknek igen súlyosak (pl alvászavar ami előtte nem volt,extrém idegesség és félelem,maradandó impotencia nőknél férfiaknál egyaránt stb)

Tehát nem érdemes a phszihiáternek hazudni mert a végén félregyógyszerez aztán meg neked lesz rossz

2020. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Félreértitek, vagy lehet, hogy en sem fogalmaztam pontosan, pont, hogy nem akarok hazudni, sőt nem is konkrét hazudozás lenne ez, hanem inkább túlzás, hogy még inkább felhívjam magamra még az ő figyelmét is. Sokszor mar magam sem tudom eldönteni, hogy mikor túlzok es mikor nem, ezért nehéz pontos leírást adnom neki arról, hogy hogy érzem magam. Elsőre elég hamar ravagta, hogy bipolaris gyanús vagyok es azonnal fel is írt rá gyógyszert.
2020. jún. 19. 11:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!