Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus és kliens...

Egy pszichológus és kliens közt kialakulhat-e barátság a terápia lezárása után?

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg nem.
2020. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán, mert nagyon kiegyensúlyozatlan köztük a viszony, a pszi nagyon mély rétegeket ismer a páciensből, míg a páciens nem igazán tud semmit a psziről. A barátságban fokozatosan ismeritek meg egymást, itt ez iszonyatosan egyoldalú. Ezért én úgy gondolom, hogy egy magára valamit is adó pszi nem barátkozik a volt klienseivel.

No de én csak szocmunkát tanultam, jöjjön egy pszichológus, és cáfoljon meg ha nincs igazam.

2020. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátom barátkozott össze a pszichológusával, aki helyretette az életét. De emiatt már nem is mehet hozzá terápiára.
2020. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdést azért tettem fel, mert a pszichológusommal két hete zártuk le a terápiát és nekem nagyon hiányzik. Gondolkoztam, hogy esetleg megkérdezném tőle, hogy barátkozhatnánk-e, hogy ezáltal csillapítsam a hiányát, de szerintem ezt biztosan visszautasítaná. Ezzel kapcsolatban az is felmerült bennem amit az utolsó válaszoló írt, hogy ha bele is menne ebbe, akkor ezután már esetlegesen a későbbiekben már nem mehetnék hozzá terápiára, ezt pedig nem szeretném, mert még egy ilyen jó szakembert nem tudom találni fogok-e valaha is.
2020. jún. 21. 23:28
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Jung elvette feleségül a páciensét :D
2020. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó 😆


Hát nekem kialakult egy mélyebb kapcsokat a dilidokival, akihez jártam. Ő is megosztott velem sok infót magáról, de utólag nem örülök, hogy így alakult, mert másik dilidokit kelert keresnem, mert semmi szakamiság nem maradt már....

2020. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
A hatos tökéletesen leírta, mi ennek a veszélye. Tudom, hogy hiányzik a pszichológusod, ez tök normális és érthető, de nem, a hivatása nem engedi, hogy barátok legyetek, és ha jó szakember, ezt be is tartja.
2021. jan. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem kéne. Természetes, hogy hiányzik. Ez is egyfajta gyász, ahhoz h megertsd, talán a legjobb pszichologiai oktató sorozat a "Terápia" :)
2021. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Igen ez ilyen szakmai ártalom, én is mindig valami "kattos" csajba szeretek bele.
2021. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán fordul elő. Félreérted a helyzetet. A barátság általában két egyenrangú fél kölcsönös szimpátiája és lassú közeledése mellett alakul ki. Itt azonban az ő számára te egy "munkadarab" vagy és nem szimpátiából közeledik, hanem szakmai okokból. Egy nőgyógyász nem azért turkál a vaginában, hogy kéjérzetet okozzon a páciensnek.
2021. szept. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!