Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nemrég kiderült, hogy bipolári...

Nemrég kiderült, hogy bipoláris es borderline vagyok, mellé meg kenyszerbeteg is plusz szorongok? Mégis hogy maradjak életben?

Figyelt kérdés
Mindig magányos voltam, soha nem tudtam kapcsolatokat kialakítani, egyke vagyok, a családom tele van mentálisan beteg emberekkel, parkapcsolatról pedig szó sem lehet. Hosszú évek óta a pokolban élek, teljesen egyedül vagyok minden nap. Régóta minden nap öngyilkos akarok lenni. Mar egy mentális betegséggel is kva nehéz ez a sz*r élet, de így?? Miért is lesz valaki ilyen? Magán pszichológust meg sem engedhetek magamnak. Amúgy sem er semmit heti 50 perc. Mintha csak 1 percet beszéltünk volna. Teljesen egyedül, ennyire betegen miért miért miért éljen valaki? Lassan többet bőgök, mint lélegzem. Mégis miért nem legális az eutanázia? Sokkal humánusabb lenne, minthogy a 10.ről kelljen az ilyeneknek levetnie magát.
2020. jún. 24. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Keress magadnak célokat,nem kell nagyoknak lennie,új hobbit ,és kezdj el sportolni.

Demagógnak hangzik,de tényleg segít . És persze járj terápiára,az a heti 1 alkalom is több mint a semmi . Próbálj meg úgy felkelni reggelente,hogy ma jól fogod érezni magad,és nem azért születünk,hogy szenvedjünk,hanem,hogy élvezzük az életet .

És gondolom gyógyszereket is kell szedned ,azt is tartsd be . Próbáld kihasználni a magányt : senkihez nem kell alkalmazkodnod,azt teszel amit akarsz ,nem magányos,hanem szabad vagy ! Munkád van ? Keress olyat amit szeretsz cisnálni,fejlődni akarsz benne , ha van rá lehetőséged tanulj ,foglald el magad .

Ezek mind kis apró hülyeségnek tűnnek,de nagyon befolyásoljá a mentális állapotodat . Nem mondom,hogy nekem minden problémám megszűnt,de hatalmas változást tapasztalok amióta ezeket kis frissítő "gyakorlatokat" alkalmazom ( sok sport,új hobbi,új munka ,elég alvás ,terápia)

Igaz én nem vagyok borderline ,amúgy a többi problémám hasonló mint a tiéd.

2020. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Szia! Én is bpd-s vagyok, kényszerbeteg, és ptsd-m is van, és én is mindig egyedül voltam. Nekem is nagyon sokszor komolyan megfordult az öngyilkosság a fejemben, pedig nagyon fiatal vagyok még. Most is egyedül vagyok, szorongok emberek között, de elfogadtam. Megpróbálok magamon segíteni. Nem tudok senkitől segítséget kérni, nem tudok megnyílni senkinek, de a saját érőmből egyre jobb a helyzet. Ha valakivel szeretnél beszélni, én itt vagyok, írj privátban ha szeretnél. Vigyázz magadra!
2020. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ők hátha tudnak segíteni:


[link]


[link]

2020. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tudom, hogy nem vagyok egyedül, de ritka az, hogy valakinek egyszerre ennyi súlyos baja legyen. Egyszerűen a pokolban elek... annyi bennem a düh, a méreg a szomorúság es a harag, hogyha valaki beszól csak a legkisebb dolgot, el akarom vágni a torkát... mindenkit, akivel valaha konfliktusom volt, egyszerűen meg akarom kínozni. A következő pillanatban pedig meg sem tudok mozdulni a depressziotol, vagy bőgök, vagy bántom magam. Hajam mar alig van, mert ki szoktam tépni... Ennyiből all egy nap. Plusz nem egy csaladtagom mondogatta nekem mar folyton, hogy meg akar halni, vagy hogy fel fogja magát akasztani. Meg ezt is el kell viselnem. Nem tudom, hogy miért kellett megszületnem. A magányt sem bírom mar elviselni, pedig sok lehetőségem lenne, mert külsőleg egyáltalán nem látszik rajtam, hogy milyen beteg vagyok, de képtelen vagyok bármilyen kapcsolatra. Ami emberek milliárdjainak a legtermészetesebb, nekem elképzelhetetlen. Őszintén, ha ilyen betegségek léteznek, miért nem lehet humánus módon, orvosilag befejezni az életet? Miért várják el, hogy meg a halál is szenvedés legyen? Mert a xanaxtol nem lehet meghalni, mar próbáltam... es igen, 3 féle gyógyszerrel kellene tömnöm magam. Irigylem az öngyilkosok bátorságát.
2020. jún. 24. 11:27
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi a franc bajod? Nem dolgozol például?
2020. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hány éves vagy? Férfi? Nő? Kivel élsz? Gyereked van? Mit dolgozol? Ha ennyire nem akarsz élni, akkor végülis nincs veszteni valód, változtass környezetet, hagyd hátra ezt az egészet, de maradj életben! Utazz el valahová, keress munkát egy teljesen más környezetben. Pl önkéntes munka Afrikában, vagy valami ilyesmi.
2020. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5: ha nem tudsz normális ember lenni, akkor mégis miért vagy egy olyan fórumon, ahol elvileg normális emberek, elvileg jószándékkal segíteni akarnak másoknak? Nem is csodálkozom az értékeléseden, gondolom hányod ki magadból az undorító válaszaidat minden kérdésnél, hogy levezethesd a frusztraciód. Tudnék még sokkal durvább lenni, de nem pazarlok ilyenekre időt. A gyomrom felfordul az ilyenektől.
2020. jún. 24. 12:42
 8/14 A kérdező kommentje:
6os: miután leírtam, hogy nem lehet kapcsolatom, nyilván gyerekem sem lehet soha. Munkám volt, amíg a virus el nem vette... azóta csak meg sokkal rosszab minden. Bar mivel a depresszió miatt sokszor ki sem tudok kelni az ágyból es gyakran osszeesem, így elég nehéz volt ellatnom a feladataim.
2020. jún. 24. 12:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Az értékelésem? Az mire jó elmagyarázod?
2020. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A depresszióra gyógyszert kéne szedned ,de olyat,ami be is válik . És sajnos-demagóg vagy sem- erőt venni magadon,hidd el,tudom hogy ez egy kínzó,súlyos mentális állapot de máshogy nem megy. Először is keress munkát ,ez az első lépés.Munkanélküliként még egy egészséges ember is rosszul érzi magát ,túl sok időd van gondolkozni és sajnálni magadat (ezt mindenféle bántás nélkül írom,keresztülmentem ezen) ,szorongani .

És menjél ki kocogni napi 1 órát ,bármi legyen . Vedd rá magad ,és vigyél rendszert az életedbe .#1 -es válaszoló voltam

2020. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!