Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan pszichológus...

Létezik olyan pszichológus akinek a specialitása a bipoláris zavar?

Figyelt kérdés

Sajnos elég nehéz időszakon megyek keresztül az életemben, épp egy negatív periódusban vagyok és most semmi sem egyszerű, semmi sem jó. Szeretnék profi segítséget kérni, évek óta úgy érzem bipoláris zavarral is küzdök és kezdem úgy érezni, hogy ennyi dologgal egyszerre már nem tudok megbírkózni.

Van mikor felkelek és úgy érezem meg akarom váltani a világot, majd délutánra olyan motiválatlan leszek, hogy élni sincs kedvem csak egész nap aludni. Mindig ingerlékeny vagyok és dühös mindenre és mindenkire, máskor meg kenyérre lehet kenni.

Mindent elfelejtek zavaromban, állandóan olyan sok mindent akarok egyszerre mondani, hogy a végén összeakadnak a szavak a számban és mindenki csak néz rám, hogy neked mi bajod?!

Ja, igen és mindemellett még meleg is vagyok, ami biztos vagyok benne, hogy erősen szerepet játszik ebben az egészben, mégha elfogadtam magam akkor is néha-néha vannak ezzel kapcsolatban is nagyon negatív gondolataim.

Aki esetleg tud a témában segítséget nyújtani, esetleg sorstárs, minden véleményt, tanácsot szívesen fogadok! :)



2020. jún. 27. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt tudsz specialitás szerint keresni.

2020. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem vagyok szakember,se a témában szakértő,de nagy valószínűséggel a bipoláris zavarnak valamilyen formájában szenvedhetsz,a gyors,érthetetlen beszéd,versengő,végtelenül gyors gondolatok,ennyire instabil hangulat tipikus bipoláris zavar jelek. Mennyire súlyosak az epizódok,mennyire tudod az életedet egyben tartani? A bipolárisnak különböző formái vannak,változó súlyossággal,ezért is menj el orvoshoz mindenképp,csak ő tudja megmondani,hogy pontosan mi a baj. Attól ne félj,hogy elítél mert meleg vagy,ez pszichológus vagy pszichiáternél ritka,ők nagyon kiváncsi teremtések.
2020. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hogy írtál! :)

Nagyon változó, hogy mennyire súlyosak. Van amikor hónapokig egész jól elvagyok, de aztán egy kis rossz dolog hatására már megtörök és elhagyom magam. Akkor akár egy nap alatt is nagyon sokat ingadozik a hangulatom a csodás minden és a legnegatívabb gondolatok között. Ez szintén változó, hogy épp mennyi ideig tart, néha napokig, néha hetekig.

Egyébként dolgozom, társasági életet so-so élek, leginkább mikor rá tudom venni magam, hogy emberek közé menjek, szóval nem túl sűrűn. Igyekszem tenni róla, hogy ne erről szóljon az életem, de mikor nagyon mélyen vagyok akkor nem sok dolog van amiben kapaszkodni tudok.

2020. jún. 29. 23:08
 4/6 anonim válasza:

Hmm,valamilyen szinten jártas vagyok a témában,de ez a hónapokig jól vagyok okán nem áll össze a fejemben,nagyon bonyolult dolgok ezek,szerintem a legjobb döntés egy klinikai szakpszichológus,vagy pszichiáter felkeresése.

Az a legnagyobb baj,hogy a legtöbb mentális betegség között rengeteg az átfedés,és sok az ismertetőjel,ezért ilyen nehéz egyedül rájönni,hogy mi a baj.

2020. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, találtál jót?

Szintén egy jelenleg nagyon mélyponton bipoláris.

2020. júl. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia. Sajnos nem. :( De youtubeon rengeteg "self healing" videót néztem mostanság a témában és nekem nagyon sokat segített. Ha tudsz angolul nézz rá párra. De még mindig úgy érzem, hogy egy szakember többet tudna segíteni, csak egyenlőre nem találtam meg a megfelelőt.
2020. júl. 27. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!