Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnek kevesbe felni a...

Hogyan tudnek kevesbe felni a kutyaktol?

Figyelt kérdés
Tudom, aki imadja oket az soha nem fog megerteni engem :( Amiota elek nagyon felek a kutyaktol, magam sem tudom miert. Soha egy kutya nem ert hozzam, viszont ha csak messzirol meglatok egy kutyat, nem tudom levenni a szemem rola, befeszulnek az izmaim, elkezdek 'dadogni'. Ha kozelit felem, kapkodok a levegoert, ugralni kezdek, legrosszabb esetben sirni. Nem szeretnek a kutyak legjobb baratja lenni, de ugy erzem ezzel a felelemmel nem tudok tovabb elni, nagyon megkeseriti a mindennapjaimat. 20L
2020. júl. 7. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Én a helyedben először is körbekérdeznék az ismerősök között, hogy nincs-e valakinek éppen nagyon cuki kölyökkutyája. Amin még nem is látszik igazán, hogy kutya, csak egy édes kis kölyökállat. Attól még biztos nem félnél, hiszen pici, aranyos, játékos. Ott már meg lehetne tenni az első lépést, hogy felismerd, önmagában nem minden kutya ijesztő.
2020. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

Első vagyok, mutatom, mire gondolok.

[link]


[link]


Őket is ijesztőnek találod?

2020. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is egy kölyökkutyával kéne valamilyen módon összebarátkoznod. Mire felnő már ismerni fogod és kicsit feloldódsz a többi kutyával szemben is.
2020. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Keress egy szimpatikus kiképzőt és beszélgessetek a kutyákról, kérdezz minél többet a viselkedésükkel kapcsolatban. Kérd meg, hogy egyszer "vigyen le" egy haladó tréningre vagy valamilyen egyéni foglalkozásra (ott nincsen sok kutya egyszerre), csak lehetőleg ne őrző-védőre, inkább engedelmességire vagy valamilyen ügyességi foglalkozásra, ahol nem a vadulás a lényeg.


A kölyökkutyák simogatását én hagynám, mert sok felelőtlen gazda van, aki nem tudja hogyan kell nevelni a kutyáját, így ki tudja mit fogsz ki a drága ismerősnél. A kölykök amúgy is hiperaktívak szoktak lenni, rágnak mindent, ugrálnak az emberre, nem biztos, hogy egy fóbiás személy tudja ezt kezelni.

2020. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
Ha a kutyatartók kulturáltan tartanák a kutyáikat, nem lenne gond, mert sose lennél rakenyszeritve, hogy el kelljen viseled őket...
2020. júl. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Par evvel ezelott atmentem az egyik baratnomhoz (nem ismertem a hazukat, mert eloszor jartam naluk). A bejarattol egeszen a szulok agyaig futottam sikitva egy kis yorki elol. Gondolhatjatok milyen ciki volt😂. Akkor a legrosszabb, ha egyedul setalok az utcan es random odajon egy kutya. Akkor leblokkolok, azt erzem, hogy meg fog olni a kutya. Ennel egy dolog mukodik, ha megallok egy olyan keritesnel, ahol van kutya, igy az elugatja a koborkutyat.

Nagyon sok baratom azt mondja, hogy az o kutyaja soha nem tamadna, de en mar azt is tamadasnak elem meg, ha kozelit felem es meg akarna szagolni. Sokszor latom, mikor ugralnak a gazdajukra es mindig attol félek, hogy megharapja őket

2020. júl. 7. 23:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!