Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő, amíg a szervezet...

Mennyi idő, amíg a szervezet visszaáll ugyanarra a szintre, mint mikor először fogyasztottál alkoholt?

Figyelt kérdés
Tehát nem azt kérdezem, hogy mennyi idő amíg elmúlik a függőség. Hanem hogy mennyi az az idő, ami után ha elfogyasztasz fél deci pálinkát mondjuk, akkor ugyanúgy hat, mintha életedben most innád először azt a fél decig? Jelenleg olyan másfél-két deci pálesznek van olyan hatása nálam, mint amikor először ittam egy fél decit. Ennyire hozzászokott a szervezetem az alkoholhoz.

2020. júl. 8. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én teljes egy évig nem fogyasztottam alkoholt, előtte majdnem egy évig csak havi két pohárral ittam. Szóval kb két év után annyira lecsökkent a gamma GT szintem, hogy az átlagos /egészséges tartomány, alatt van. (Vérvételnél derült ki.) Mostanra egyetlen pohár bor is inkább csak fájdalmat okoz mint örömet.
2020. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Azt mondják, 7 év kell ahhoz, hogy az összes sejted lecserélődjön. És miután a sejtes emlékezet létező fogalom,, alighanem 7 év kell hozzá, hogy újra "szűz" piás legyél.
2020. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Milyen fájdalmat okoz? Lelki fájdalmat? Amúgy mostanában azt vettem észre én is, hogy alig van tőle jó kedvem.. sőt. Néha még rosszabba is fordul, mint ivás előtt. Mi az a gamma GT?
2020. júl. 9. 21:28
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Hasfájást, fejfájást okoz.

A Gamma-GT (teljes nevén gamma-glutamil-transzferáz, rövidített nevén GGT) a máj, a hasnyálmirigy és a vesék által termelt enzim. Az alkoholfogyasztás májra gyakorolt káros (toxikus) hatásának a legérzékenyebb mutatója, aminek következtében a csökkenő vagy megszűnő alkohol mennyiség fogyasztását is hitelesen mutatja a csökkenő Gamma-GT-érték.


Magyarán a legegyszerűbb módja XY alkoholfogyasztási szokásainak megállapítasára a gamma GT szint vizsgálata XY vérében. Ha valakinek alacsony ez a szint, az arról árulkodik, hogy nagyon kevés alkoholt fogyaszt.

2020. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor a hasfájás az mitől van? És örömöt miért nem okoz nálad?
2020. júl. 10. 11:07
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom mitől fáj a hasam. Azért nem okoz örömet, mert fáj a hasam és a fejem szinte azonnal. Nem tudok úgy örülni hogy közben faj a fejem.
2020. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, hát ez szomorú, de köszi hogy leírtad a tapasztalatodat. Ment a zöld minden válaszodra.
2020. júl. 10. 11:32
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Ez érdekes. Én nemreg basztam be eletemben eloszor,de nem fájt a fejem hasam. Másnap egy halovány másnaposság volt csak és nem hánytam. Pedig be voltam állva rendesen videóra is vettuk.
2020. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
A másnaposság mértéke nem a berúgás fokától, hanem ez elfogyasztott alkohol mennyiségétől, és/vagy keverésétől függ, kedves utolsó.
2020. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké nem tudtam
2020. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!