Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmbeteg lennék?

Elmbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Jártam pszichiáternél, ő azt állapította meg középsúlyos depresszióm van, és szorongást is. De a családom szerint elmebeteg vagyok, mert én negatívan látom az egész világot, de ehhez hozzájárultak több múltbeli csalódás is. Ilyenkor azt mondják, hogy én egy mocskos féreg vagyok, és előfordult, hogy kimartam magam, annyira utálom azt aki vagyok.
2020. júl. 11. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen korrekt volt, amit az orvosod mondott. Depressziós vagy. Keménydió, de kibírható. Nálam súlyos depressziót állapítottak meg, ergó, tudom miről beszélek.

A családodat ha teheted kerüld el.

Higyd el, egyaltalán nem hiányzik most ez a lelkednek...

2020. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy elmebetegek. Manapság nem ritkák a mentális betegségek, szerintem nekem is van valamennyi, de nem csodálkozom ezen. Csoda, hogy még van ép eszű ember ebben a világban, a sok kétszínű, magamutogató, rosszindulatú, önző érdek emberek között.

Nem csodálom, hogy negatív vagy... Normális emberként nehéz pozitívnak maradni.

2020. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az, hogy valaki a csalódásai miatt dühös, az teljesen normális dolog.

Persze nem az egész világ tehet róla, de az ember ilyen. Képes felnagyítani a problémákat és túlzásokba esni. Szerintem mindenki életében történik legalább egy olyan dolog, ami annyira bántja, és rosszul esik, hogy úgy érzi a világ összeesküdött ellene. Amit tehetsz, hogy magadban helyreteszed a dolgokat, és továbblépsz, nem kell ehhez pszichiáter, meg agyturkász. Amint magadban lezárod és hátrahagyod a sérelmeket, nem fog már érdekelni, külső szemszögből fogod látni a dolgokat, és rájössz, hogy annyira azért mégsem olyan nagy dolgok ezek ami miatt őrlődni kell. A családod pedig szégyellje magát el a sárga földig. Halvány fogalmuk sincs mit jelent amit mondanak, csak dobálóznak a szavakkal. Ha már segíteni nem, tudnak legalább ne okoskodnának...

Kitartást kívánok.

2020. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak rossz látni már 27 évesen, hogy mások milyen sokra vitték, én meg nem tartok sehol, se egy jó munka, se egy jó kapcsolat, mert egyikre se vagyok jó.
2020. júl. 11. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj, ne beszélj butaságokat! Hogyne lennél jó?! Ezt csak te gondolod így, hisz erről szól a depresszió. Ez nem a te hibád! Ez egy betegség!

Most az a legfontosabb, hogy az egészségedet helyezd a középpontba. Ne a munkát, ne a tásadalmi státuszt, se semmit! Ha nincs egészség mindegyik kuka. Adj magadnak időt! Tisztázd magadban amit csak tudsz! Ha az erőd, időd, helyzeted engedi, szerezz kutyát! Bármelyk gyógyszertől jobb, higyj nekem! Fizikai panaszaid nincsenek?

Eszel, alszol rendesen?

-(az első voltam)

2020. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!