Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért beszél az apám magában?

Miért beszél az apám magában?

Figyelt kérdés

Az apám magában szokott motyogni, amikor mi is ott vagyunk. Amikor kint van a kertben és mi is kimegyünk, akkor pár perc múlva elkezd motyogni, mintha nekünk mondaná, de mégse, mert olyanokat mond hogy pl. "Akkor ezt most megjavítom...igen" pár másodperc múlva pedig kérdez valamit pl."vajon hová raktam a csavarhúzóm?" "A fenébe nem találom" "de jó megvan"

Mind ezt "suttogva" mondja. Biztos ami biztos, nem nekünk.

Még akkor is ezt csinálja, amikor éppen társalgok a tesómmal/anyámmal, egyszerűen nem veszi észre magát.

Hihetetlen idegesítő tud lenni, amikor ebédelünk az étkezőbe, csendet akarunk, de ő mondja a f*szságait, amire senki nem kíváncsi 😫

Volt hogy már rá "piszt"-eltem vagy mondtam neki, hogy "csitt" erre nem hogy befogta volna, de jobban rákezdett. Én egyszerűen nem értem.

Akkor a legkiakasztóbb, amikor tanulok a nappaliban erre ő ott tesz vesz és nem fogja be egy percre se.

Utána olvastam, de nem hiszem, hogy "magányos" mert tényleg minden szomszédunkkal beszél, és a kollégáival is nagyon jóban van.

Mit tegyek? Vigyem el pszichológushoz?

Nem akarom megbántani, de szeretném vele tudatni, hogy ez nem normális viselkedés.


2020. júl. 16. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Az én felmenőm meg ha megy a tévé, és ott vagyok, szünet nélkül kommentálja a műsort, de úgy, hogy nem lehet tőle hallani a tévében, amit mondanak. Sokszor kértem, hogy ne, de csak mérges lett, rám, szólt, hogy fogd be, és kizavart, de magában csendben van, csak nekem kellett kényszeresen magyaráznia, hogy hú, ott megy a fiú, ajjaj, a lányt meg fogja látni, ilyeneket, közben meg nem hallani tőle a tévé szövegét, mert nem áll le. Az lett a vége, hogy teljesen leszoktam a tévézésről.
2020. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem kell pszichológushoz vinned.
2020. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A saját lakásában és kertjében annyit és arról beszél, amennyit és amiről akar. Dolgozz szépen te is, akkor nem kell az ő nyakán élned.
2020. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem egyből gyámság alá akarod helyeztetni.
2020. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak egy fura szokás, nem mentális betegség.

Vajon tudatában van, hogy amit csinál, az a kívülállóknak furcsa?

Én tudatosítanám vele, hogy ez nemcsak fura, de feltűnő is. Pl. minden motyogása után azonnal reagálnék, hogy Tessék? Mit mondtál? Mondtál valamit? Nekem szóltál? Hogy mondod? Mi van? Hmmm? Bocsi nem hallottam, mit mondtál az előbb? De ezeket pörgősen, kissé hangosabban, mint normál esetben, hogy érezze, hogy a motyogása nem maradt a saját kis világában, hanem eljutott más ember füléig, aki reagált és azonnali választ vár. Talán ebből rájön, hogy "következményekkel" jár, ha motyog.

Nem tudod, idegenek előtt is motyog, pl. buszon, boltban, munkahelyen?

2020. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális dolog, nincs szüksége pszichológusra.
2020. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az egyes válasz megnevetettet (elég viccesen hangzik, mert kicsit magamra ismertem) :D


A 3-ik válaszoló üzenném, hogy köszönöm a tanácsot, nagyon kisegítettél :) de tényleg.

K*baszott empatikus vagy, látszik, hogy neked sose kellett ilyet "átélned"

Ha nem tudsz normálisan válaszolni, akkor ne is írj semmit.


5-ös köszönöm! Viszont ez tényleg hasznos válasz volt (a többieknek is köszönöm ❤️)

Azt eddig nem figyeltem, hogy a boltban motyog-e de pont EZT akarom elkerülni, mert nem akarom, hogy furcsán nézzenek rá az emberek, mert tényleg semmi problémája nincs, csak ez 😕 nagyon tisztességes ember és nem akarom, hogy mások megítéljék egy rossz szokása miatt.


Mégegyszer köszönöm mindenkinek, főleg a hármasnak, mert ő nagyon értelmesen kifejtette a véleményét 😌 komolyan mondom, megoldottad a problémát 👏 remélem neked is így fog majd valaki segíteni.

A többi értelmes válaszolónak köszönöm ❤️😊

2020. júl. 16. 13:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős az apukád ? 50-60 éves kor között elő szokott fordulni ez, van akinél ez a természetes folyamat.

Ha csak magában beszél, megbeszélni magával a dolgokat és így neki jó, akkor nincs pszichés zavara. Ha komplett szituációkat játszik el, mintha ott lenne valaki és azzal beszélget, akkor dementálódik, ezen nem tudnak segíteni, de nem jelenti, hogy pszichiátriai eset. Ha viszont tárgyakhoz beszél, vagy vitatkozik valakivel magában, látszólag nyugtalan, akkor már van ok, hogy pszichológushoz/pszichiáterhez menjetek.

2020. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*megbeszéli
2020. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!