Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Főként szakemberek véleményére...

Főként szakemberek véleményére vagyok kíváncsi, mi számít szexuális zaklatásnak? Mennyire tiporhat ez a gyerek lelkébe? (Bővebben lent) Éltetek át hasonlót, esetleg rosszabbat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősünkkel történt, hogy a 6 éves kislányukat majdnem megerőszakolta egyik ismerősük, egy 17 éves fiú. Mivel a két család nagyon jó baráti viszonyt ápolt, ezért meg se fordult a fejükbe, hogy a fiatal ember ilyet szándékozik tenni az akkor alig 7 éves kislánnyal. A történet az, hogy a család a fiú családjánál volt vendégségben. A felnőttek a kertben beszélgettek. A lányt a fiú magával vitte pisilni, megmutatta neki férfiasságát és azzal heccelte a kislányt, hogy fogja meg azt. Aztán arra kérte a kicsit, hogy mutassa meg ő is a nemi szervét. Bezárta a lányt a mosdóba és közeledett felé. Végül az egyik szülő még időben rájuk talált, de ha később ért volna oda, valószínűleg megerőszakolja a kislányt. Végül nem történt semmi, azon kívül, hogy megmutatta a farkát pisilés közben, meg annak megérintésére kérte, amit a kicsi nem teljesített. Ez 13 éve történt. Eddig nem beszélt erről senkinek sem, csak most, pár hete mondta el (a lány), hogy mi is történt valójában. Ez szexuális zaklatásnak számít? Ejthet mély sebet a lelkében? Vagy ez annyira nem számít komolynak?

2020. júl. 20. 16:29
1 2
 1/18 anonim válasza:
93%
Ejthet. Nyilván.
2020. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Igen és igen.
2020. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Visszagondolva a gyerekkoromra, igen, rengeteg ilyet éltem át. Kezdve azzal, hogy az általánosban az idősebb fiúk csináltak ilyesmit, nyolcadikos koromban pedig az egyik tanárom próbált perverzkedni velem. Rendszeresen taperoltak a tömegközlekedésen, és többször mutogatták magukat nekem férfiak az utcán. Egyszer egy csapat idősebb fiú lefogott az utcán és tapogattak meg nyalogattak. Mindezt 6-14 éves korom között. A szüleim ezekről semmit sem tudtak, mert nem mondtam el nekik. Undorítónak éreztem magamat egész tinédzser koromban. Úgy gondolom, hogy ezeknek a gyerekkori zaklatásoknak van közük ahhoz, hogy huszas éveimben elhíztam, és azóta sem bírok visszatérni a normális súlyomhoz. Egyszerűen fellélegeztem, amikor már nem talált vonzónak az "utca embere".

Szóval nagyon komoly sebet ejthet az ilyesmi.

2020. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hosszabb válaszokra számítottam..de azért köszii. :D
2020. júl. 20. 16:47
 5/18 A kérdező kommentje:
Most látom csak a harmadikat! Köszönöm Neked is, hogy leírtad!
2020. júl. 20. 16:48
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Hihetetlen, a “férfiak” mit meg nem engednek maguknak... undorító!
2020. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Velem sajnos történt a leírásodnál durvább is, és mivel ez egy anonim oldal, ezért leírom. Életemben először ittam alkoholt (15 évesen), amire nem vagyok büszke az az, hogy nagyon berúgtam. Hánytam is meg minden, nagyon szarul voltam, voltak pillanatok amik kiestek az egészből. Ez egy házibuli volt, és ott valami csávó nagyon nyomult rám, akivel amúgy szóba sem állnék normálisan. Emlékszem, hogy még piásan is mondtam neki, hogy hagyjon már, de csak nem értett a szép szóból. Kb emlékfoszlányok vannak meg, hogy húzza le a bugyim én meg szinte öntudatlanul fekszem egy kanapén. Szerencsére nem erőszakolt meg, de a farkát a számba akarta tenni, de nem sikerült neki mert végig összeszorítottam az állkapcsom, valamint nagyon rosszul voltam, kb sugárban hánytam közben, úgyhogy nem tudom hogy akarta összehozni. Ezek után megpróbált orálisan “kényeztetni”, de amint odajött a pofájával, volt bennem annyi, hogy összeszorítsam a lábam, úgyhogy halistennek csak éppen hogy megnyalta a nemi szervem. Mondjuk már ez is nagyon durva volt akkor. Ezek után nem sokkal bejött valaki a szobába és látta rajtam, hogy nagyon nincs ínyemre a dolog, úgyhogy leszedte rólam a palit. Nem sokkal utána szinte teljesen kijózanodtam, és hazamentem. Akkoriban megviselt a dolog, de szerencsére sikerült ezen teljesen túltennem magam, pszichológus segítsége nélkül. Ez jelenleg nincs kihatással az életemre, nem is gondolok rá szinte soha. Ha eszembe is jut, akkor úgy vagyok vele, hogy ez van, megtörtént, nem tudok vele mit kezdeni. Semmiképp sem rugózom rajta. Nem tudom, hogy hogyan sikerült feldolgoznom, de lelkileg erős embernek tartom magam, valamint nem akartam egy ilyen hulladék ember miatt lelki nyomorék lenni. Az eset óta sokkal körültekintőbb vagyok, és azóta se fordult elő, hogy annyira lerészegedjek, sőt alig iszom évi párszor. A férfiakban általában megbízom, viszont nagyon megválogatom, hogy kikkel állok össze. Most 23 éves vagyok, eddig összesen 3 barátom volt (harmadikkal jelenleg is együtt vagyok), egészséges szexuális életet élünk. Na hát kb ennyi lenne az én sztorim.
2020. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
8%
Én 14 évesen volt fog megcsipkedtem pár korombeli lány fenekét. Remélem nem lett trauma belőle, hisz akkor mosolyogtak.
2020. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Ez szexuális zaklatásnak számít? - igen

Ejthet mély sebet a lelkében? - igen

Vagy ez annyira nem számít komolynak? - minden annyira komoly, amekkora traumát okozott az illetőnek, ezért olyan feleslegesek azok a mondatok, hogy "nálam ennél durvább történt". meglehet, de attól a másik traumáját felesleges bagatellizálni. mások vagyunk, van, ami egyik embert lehet, hogy nem viselne meg annyira, de a másik meg pánikbeteg lesz tőle. hagyjuk meg mindenkinek, hogy ő maga ítélje meg, hogy mi és mennyire volt durva.

2020. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

6. teljesen jó, hogy azt gondolod, hogy csak férfiak csinálnak ilyet. Engem nővérem zaklatott csomószor kisebb koromban. A kis "játékai" lényegére csak felnőtt fejjel jöttem rá.

Csak hogy értse mindenki miket akart: megerőszakolós, úgy kellett csinálnom mint ha szexelnék vele ő meg közben kérlelt h hagyjam abba. Akkoriban nevettem ezeken (én 8-9, nővérem 14-15), azóta rájöttem hogy ezek a dolgok is okai a lelki nyomoromnak. Szóval aki azt hiszi csak a férfiak ezeknek a dolgoknak a művelői azok gondolkodjanak el kicsit....

Kérdezőnek: sztem ez is személy függő, talán van olyan, akit nem visel meg, de a többséget sztem igen. És Persze az egyértelmű, hogy ez minimum zaklatás volt a fiú részéről.

2020. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!