Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ősbizalom hiánya?

Ősbizalom hiánya?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, vajon mások is küzdenek-e azzal a gonddal, amivel én. Bármilyen problémával találkozom, rögtön mindig a legrosszabbat várom, akármi nem sikerül, úgy érzem, végzetes következményei lesznek. Emberi kapcsolat döccenése, kis félreértés miatt is első gondolatom, hogy ennek az ismeretségnek ezzel vége, munkabeli legkisebb hibánál is rögtön a felmondást várom. Azért nem normális ez, mert közben az életem nem ilyen, a szakmámban egész jónak számítok, és nem is viselkednek velem így az emberek. 50 éves vagyok és így élem végig az életemet, az érdekelne, vajon mások is tapasztalnak-e ilyesmit. Köszönöm előre is.

2020. júl. 20. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem félsz?:DD Pedig ideje lenne:D
2020. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mintha csak rólam írtál volna. És én is 50 éves vagyok.
2020. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Legalább volna alapja. De nincs.
2020. júl. 20. 21:41
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha valamit elrontok, rögtön legszívesebben összecsomagolnék, és eltűnnék az ország másik felébe. Nem csinálom meg, de alig ellenállható a késztetés.
2020. júl. 20. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én különösen 2 területen vagyok így: kapcsolat, munka. Kapcsolatom pont ezért nincs, mert a legapróbb hiba után futva menekültem a kapcsolatból.

A munkám olyan terület, ahol igazából nem sok súlyos következménye van, ha hibázom, max kijavitom, mégis rettegek, hogy valamit elrontok.

2020. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én a kapcsolataimban se bíztam. Pontosabban mindig vártam, mikor mondja, hogy vége. Aztán amikor elkezdtem elhinni, hogy működik, akkor tényleg kidobtak. De nem minden kapcsolatom volt ilyen, és szerintem mindenkinek vannak hasonló kudarcai. Csak épp nem hiszem el, hogy JÓ is lehet az élet, a világ stb.
2020. júl. 20. 22:51
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet ennek valami pszichológiai definíciója. Házi használatra én úgy hívom, hogy besz@ri vagyok...
2020. júl. 20. 22:52
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös, amikor kifutottál a kapcsolatból, a párod engedett elmenni, nem ment utánad?
2020. júl. 27. 00:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem. Egy barátnőm se küzdött egy pillanatig sem, hogy vele maradjak. Szóval nem jelenthettem túl sokat senkinek sem. Igaz, soha nem is volt hosszú kapcsolatom senkivel.
2020. júl. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én soha nem mentem utána olyannak, aki kiszállt a velem való kapcsolatból. Ha elmegy, nem kellek neki. Ha elmegy, nem jelentek neki sokat. Lehet, hogy a te exeid is ezért nem mentek utánad...
2020. júl. 31. 01:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!